MXR Shin-Juku Drive se zvukem aparátů Dumble

Legendami opředené zesilovače a komba z dílny kalifornského konstruktéra Alexandera Howarda Dumblea, dnes patří mezi raritní a těžce sehnatelné kousky, jejichž ceny se pohybují v astronomických částkách nezřídka přesahujících sumu 50 000 dolarů a vzhledem k tomu, že Dumble se výrobě aparátů přestal koncem devadesátých let věnovat, se samozřejmě očekává další růst cen. Firma MXR se rozhodla přiblížit sound těchto pro drtivou většinu muzikantů finančně nedostupných aparátů novou krabičkou s označením Shin-Juku Drive CSP035, která se snaží o co nejvěrnější napodobení zvukového charakteru slavného aparátu Dumble Overdrive Special.

Novinka v sytě zeleném laku je výsledkem spolupráce vývojářů z MXR Custom Shopu a renomovaného návrháře efektových a zesilovačových obvodů Shina Suzukiho, což se odrazilo i na netradičním názvu tohoto efektu. Firma MXR si japonského konstruktéra rozhodně nevybrala náhodou - Suzuki se dlouhodobě specializuje na servis výrobků Dumble a stál také u zrodu podobně koncipované krabičky Dumbloid.

MXR Shin-Juku Drive disponuje podobně jako Dumble OS plným, hřejivým tónem s dlouhým sustainem, detailním přednesem a velmi rychlou dynamickou odezvou. Rozsah zkreslení se pohybuje od téměř čistého boostu až po saturovaný overdrive, jenž si stále zachovává velmi muzikální a kultivovaný charakter bez ořezaných basů a nepříjemných výšek. Při nižším nastavení gainu je krabičku možno používat také jako tzv. "always on" efekt, který zvuku přidá potřebnou živost a elastičnost typickou pro butikové hardwire zesilovače.

Ovládání sestává ze známých potenciometrů Output, Gain a Tone a v levém horním rohu panelu najdeme tlačítko Dark s vlastní diodou, které upozaďuje vysoké frekvenční pásma a posouvá tak zvuk k temnějšímu a měkčímu témbru. Nášlapný footswitch pracuje v režimu true bypass a efekt lze samozřejmě napájet 9V adapterem nebo baterií.

Pokud se poohlížíte po kvalitním a variabilním overdrivu s příjemným, krémovým soundem, bohatými harmonickými a nadstandardní dynamikou, tak MXR Shin-Juku Drive by mohl splňovat vaše představy a nároky. Novinka bude vyráběna v limitované sérii čítající 2500 kusů a její cena se pohybuje okolo 130 dolarů.

Tagy: 
MXR