Masteringový řetězec u Ecsona Waldese

Naučte se mastering, teoreticky i prakticky

Co je mastering a jak by naopak vypadat neměl, jaký mix zvukaři dostávají na stůl a co mu obvykle chybí, jak nahrávku zjemňovat, zkonkrétňovat – také o tom bude seminář, který už v neděli 28. května povede zakladatel studia 3bees Kakaxa. Praktická část kurzu se pak uskuteční hned o týden později, v neděli 4. června, obojí na domácí půdě studia v Roztokách.

V bodech, které byste už tuto neděli měli probrat, nechybí ani témata harmonického obohacování, zkreslovačů, šumítek, spojovátek a dělítek, 3D dojem pomocí M/S v ekvalizaci, kompresi a zkreslení. Dozvíte se, jakým způsobem lze i do celé nahrávky dodat dozvuk, jak použít při masteringu de-esser, jak využívat triky s dynamicky řízených zkreslením a nepropadnout válce s hlasitostí. A pochopitelně se také poperete se všemi mýty a předsudky.

Pro účast na tomto semináři, odkud si odnesete svoji zmasterovanou nahrávku, je potřebná větší zkušenost s mixem nahrávek. Bližší informace najdete zde a pro navnadění se ještě předtím můžete podívat, na čem míchá Kakaxův kolega Ecson Waldes.