Navštivte sérii hudebních workshopů v jeden den

8. 9. proběhne v pražských Modřanech největší série workshopů zaměřených pro široké spektrum hudebníků. Pokud chcete vidět, co hýbe muzikantským světem, co se chystá a co vám doporučí mistři svých hudebních oborů, pište si toto datum tučným písmem do vašeho celokapelního diáře. Více info a kompletní line-up akce najdete zde.

1. Teenage Engineering workshop

Modulární syntezátory představí přímo lidé od výrobce Teenage Engineering (Švédsko). Tenhle workshop bude zejména pro uživatele modulárních synťáků, zastánce progresivních a zajímavých hudebních řešení, experimentátory a milovníky minimalistických nástrojů s maximálním zvukem.


2. Mogees sampling workshop

Jak hrát doslova „na cokoliv“ ukáže Conor Barry z Velké Británie. Mikrofon Mogees lze totiž na cokoliv připevnit, namapovat zvuky a hrát. Nenechte si ujít workshop kreativity, která sahá daleko za hranicemi všednosti.3. Roland Aira Clinic

Roland Aira je legendární rodina hudebních nástrojů, na které vznikly zásadní elektronické pecky. Podívejte se, jak vzniká masivní hudba na Aira nástroje. Workshop věnovaný nástrojům Aira představí Tomáš Hartl (Elektrabel), což je špička české techno scény.

4. Beatbox & Freestyle rap workshop

Jaro Cossiga patří mezi špičku české beatboxerské scény, což vám dokáže jak na workshopu pro začínající beatboxery, tak i během večerní show Royal Duckerz. Freestyle rapper MC Metoděj vám zase ukáže, jak lze vymýšlet chytlavé, vtipné a promyšlené rýmy na jakékoliv téma okamžitě a z patra.

5. Josef Cigánek

Známý český bubeník Josef Cigánek si pro bubenickou komunitu chystá svůj oblíbený workshop. Připravte se na přehlídku herních technik a postupů doplněných o Josefův charakteristický ostrovtip.


6. Workshop světelné techniky

Co by byla show bez pořádné světelné produkce. Specialista z Kytary.cz přes světelnou techniku pro vás připravuje workshop, na kterém se dozvíte o ovládání světel a „vytůnění“ vaší světelné show.

To všechno v jeden den. Podívejte se na oficiální stránky festivalu. Určitě v programu najdete spoustu bodů, které budou vaše hudebnické „JÁ“ zajímat.

Oficiální stránky festivalu najdete zde.

Tagy: