Noodlesova signatura Ibanez NDM4

Noodles, kytarista americké postpunkové party The Offspring, je dlouholetým firemním hráčem značky Ibanez, která pro něj v minulosti navrhla několik podpisových modelů. Zatím posledním přírůstkem této série je verze označená Ibanez NMD4. Je vybavená snímači P-90, jejichž muzikální zvuk s hladkými výškami a plnými středy začíná znovu oslovovat řadu hráčů.

Korpus inspirovaný tvary nestárnoucího Fenderu Telecaster je vyrobeno z lípy a krk ze tří kusů javoru se subtilnějším profilem NDM (síla na 1. pr. 20 mm, na 12. pr. 22 mm) je k tělu připevněn čtveřicí vrutů procházející tzv. AANJ (All Access Neck Joint) spojem s ergonomickou úpravou umožňující bezproblémový přístup k vyšším polohám.

Palisandrový hmatník s radiusem 240 mm nese 22 pražců medium jumbo, nultý pražec má šířku 42 mm a menzura byla vypočtena na 648 mm (25.5 palce). Hardware sestává z pevné kobylky s ukotvením strun skrz tělo a na hlavici ve tvaru převzatém ze série Talman najdeme spolehlivé ladicích mechaniky s uzavřenými strojky v konfiguraci 3+3.

Dvojice pasivních single coilů P-90 s firemním označením Super 9 disponuje Alnico magnety a ovládání tvoří společný potenciometr hlasitosti, tónová clona a třípolohový nožový přepínač. Designově povedeným a originálním řešením je chromovaná destička, do které je na rozdíl od Telecasteru zapuštěna pouze clona, ale kovový masiv zakončený typickou stratovskou vaničkou zároveň slouží k uchycení výstupního jacku.

Noodlesova signatura Ibanez NDM4 bude nabízena v decentním dvoutónovém transparentním provedení Sunburst v kombinaci s černým pickguardem a snímači stejné barvy. Na českém trhu se cena tohoto modelu pohybuje okolo hranice 13 000 Kč.

Tagy: