Nové buffery a line-drivery od Mesa Boogie

Společnost Mesa Boogie představila rovnou čtyři nové přírůstky z produktové kategorie Signal Management, do které nyní patří vstupní buffer Stowaway, duální buffer a booster High-Wire, výstupní buffer/line-driver Clearlink Send a converter/isolator Clearlink Receive. Novinky ve velikosti kytarových krabiček mají odolné šasi z ocelového plechu a jejich obvody jsou osazeny výběrovými součástkami.

Vstupní buffer Mesa Boogie Stowaway s diskrétním Class-A obvodem pomáhá řešit problémy vzniklé rozdílnými impedancemi a dlouhými kabely a výrobce jej doporučuje zařadit na začátek efektového řetězce, kde má zařízení největší efektivitu, udržuje zvukový signál v konstantní kvalitě a díky RFI filtraci minimalizuje různé frekvenční interference a šumy. Krabičku lze napájet adapterem o napětí 9 až 18 V DC.

Mesa High-Wire je sofistikovaný duální buffer a booster vybavený identickým obvodem jako Stowaway, ale s přidanou funkcí Line Driver, efektovou smyčkou a separátním výstupem na ladičku. Nášlapný footswitch přepíná mezi režimy Mute (tuner) a Boost, jenž je ovládán potenciometrem hlasitosti (až + 22 dB). Spínačem určeným pro klasický Line Driver režim volíme mezi hodnotami 0 a +3 dB. Vzhledem k vybavení konektory In, Out, Send a Return je High-Wire možno využít i jako třícestný splitter. Napájení obstarává 9V adapter.

Line Driver Clearlink Send s nízkošumovým Op-Amp obvodem a filtrací RFI kompenzuje signálové ztráty způsobené kabeláží a efektovými propojkami a z toho důvodu se také zařazuje na konec efektového řetězce odkud signál míří přímo do preampu zesilovače. Kromě pročistění a plynulého zesílení signálu až o +12 dB (malý trimr na boku šasi) je krabička schopna konvertovat nesymetrický signál na symetrický, je napájena 9V adapterem a osazena i barelovým konektorem 9V Thru.

Posledním zástupcem série Signal Management je Clearlink Receiver, vybavený špičkovým izolačním trafem od firmy Jensen a přepínači obracení fáze a odpojení země. Receiver je většinou používán v kombinaci s verzí Send z jejíhož XLR výstupu lze vést až 100 metrový kabel do Receiveru, který následně signál převede na nesymetrický (klasický jack) a poté míří do zesilovače..

Tento způsob použití uvítají především muzikanti hrající na velkých pódiích nebo zvukaři pro posílení signálu nástroje hraného v kontrolní místnosti, ale na aparaturu snímanou ve vzdálené zvukové kabině. Konektivita sestává z kombinovaného vstupu (symetr. XLR/TRS, nesymetr. TS) a elektricky odděleného nesymetrického výstupu, obvod je pasivní, takže není třeba žádného napájení.

Nové buffery a line-drivery od Mesa Boogie by se měly v evropských obchodech objevit pravděpodobně v průběhu září a přibližné ceny jsou následující: Stowaway Input Buffer cca 100 Euro, High-Wire Dual Buffer & Output Boost: cca 185 Euro, Clearlink Send Output Buffer & Balanced Line-Driver: cca 140 Euro a Clearlink Receive Converter/Iso Transformer asi 300 Euro.

Tagy: