Nové Gibsony Custom Modern Double Cut Standard

Na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES, konaném každoročně začátkem roku v americkém Las Vegas, se na stánku Gibsonu objevil mezi klasickými modely také zcela nový a neznámý typ kytary, který zástupci firmy nijak nekomentovali, což na některých hudebních fórech spustilo lavinu spekulací následně přiživenou faktem, že společnost tento nástroj vůbec neprezentovala na následující hudební výstavě NAMM.

Až v těchto dnech firma oficiálně oznámila, že nástroj vystavovaný na veletrhu CES, je novým modelem s označením Gibson Custom Modern Double Cut Standard, který se od kytar z tradiční nabídky značky dost zásadně liší především tvarem těla s protáhlejším horním rohem připomínajícím kombinaci edice M-III z roku 1991 se signovaným Gibsonem Tak Matsumoto a dvouoktávovým hmatníkem, jenž byl poprvé použit u dnes už nevyráběné série Les Paul DC.

Základnu korpusu tvoří mahagonový masiv s horní javorovou deskou, lepený krk z jednoho kusu mahagonu a nově řešenou zadní částí hlavice (Apex) má profil Medium-C a dostal subtilnější patku umožňující pohodlnější přístup levé ruky k vyšším polohám. Palisandrový hmatník o radiusu 12 palců nese 24 pražců medium jumbo a nultý pražec z corianu.

Niklovaný hardware je Les Paulovská, léty prověřená klasika - struník Stop Bar je doplněn pevnou kobylkou ABR-1 a ladění obstarávaní uzavřené celokovové strojky Grover. Kytara je osazena dvojicí humbuckerů, kobylkovým Gibsonem Classic 57 a krkovou variantou Classic 57 Plus, ovládaných společnou hlasitostí a tónovou clonou mezi nimiž je umístěn třípolohový páčkový přepínač Switchcraft.

Limitovaná série z Custom Shopu bude nabízena v barevných úpravách Bullion Gold, Metallic Alien Green, Candy Apple Red, Ebony a transparentních lacích Heritage Cherry Sunburst a Sterling Fade. Oficiální cena pro americkou část trhu byla nastavena na cca 4000 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra. Přiložené video z lednového veletrhu CES je v současnosti stále jedním z mála dostupných záznamů této novinky a má se za to, že v Las Vegas prezentoval Gibson ještě neprodejné prototypy.