Nový model zvukové karty IK Multimedia iRig HD2

Společnost IK Multimedia, zabývající se vývojem a výrobou hudebního softwaru, inovovala známou zvukovou kartu iRig pro platformy iPhone, iPad, Mac a PC a výsledkem je další generace iRigu, nyní s označením iRig HD2, která opět posunuje zvuk i možnosti této série na vyšší úroveň.

Nově navržené AD/DA převodníky zvládající zpracovávat signál v 24-bitovém rozlišení při frekvenci 96 kHz a kromě původního USB rozhraní a vysokoimpedančního nástrojového vstupu zde přibylo několik zásadních vylepšení jako je jackový audio výstup doplněný přepínačem FX/Thru - v prvním případě lze poslat signál např. do počítače a ten používat jako efektovou jednotku nebo iRig připojit přímo do zesilovače. V modu Thru je čistý neefektovaný signál vyveden přímo na výstup a odtud jej můžete přiřadit k ladičce, pedalboardu atd.

Model HD2 je vybaven i druhou audio větví se sluchátkovým preampem a minijackovým stereo výstupem s vlastním potenciometrem hlasitosti. Výstup lze použít nejen pro sluchátka, ale také pro přímý monitoring nebo připojení k mixážnímu pultu. Samozřejmostí je ovládání vstupní citlivosti a na zadní straně šasi je umístěn klip, kterým je možno kartu uchytit např. k mikrofonnímu stojanu.

Zařízení je dodáváno s plnou verzí softwaru AmpliTube 4 pro PC/Mac a variantou určenou pro platformu iOS. Nová zvukové karta iRig HD2 od IK Multimedia je využitelná jak s kytarou nebo basou, tak i s klávesami, syntezátory a dalšími nástroji s linkovým výstupem. Novinka se na evropském trhu ukáže zřejmě už začátkem října a její cena byla nastavena na baťovských 99.99 Euro.

Tagy: