Ovládací stanice Zoom F-Control FRC-8

Japonský Zoom uvede počátkem příštího roku na trh nový hardwarový ovladač F-Control FRC-8, kompatibilní jak s profesionálními čtyř a osmikanálovými zvukovými kartami Zoom F4 a F8, určenými především pro filmaře, sound designéry a field recording, tak i pro pohodlnou editaci většiny DAW rekordérů.

Hlavnímu panelu z ohýbaného ocelového plechu vévodí osm tahových 60 mm faderů pro každý kanál plus fader celkové hlasitosti, jednotlivé tracky se aktivují podsvícenými tlačítky s čísly, pod nimi najdeme spínače PFL, dvanáctisegmentové diodové metery s rozsahem -48 až 0 dB a potenciometry Trim/Pan, jejichž funkce se přepínají tlačítkem nad faderem Masteru, jenž je opět vybaven dvojicí diodových indikátorů a tlačítkem Output volícím mezi mody L/R, Main a Sub.

Zcela vpravo se nachází sekce ovládající recording, encoder se spínačem Menu, přepínače s uživatelskými režimy User 1 až 3 a nabídka rychlého přístupů k funkcím Scene, Note, Time Code atd., síťový vypínač s trojicí ledek informujících o stavu baterií a potenciometr hlasitosti sluchátek, jejichž výstup je zapuštěn do pravé části přední strany, takže kabel nijak nepřekáží v práci.

Na zadní straně šasi je umístěn čtvrtpalcový jackový stereo sluchátkový vstup signálu ze zvukové karty, dva USB konektory typu A (jeden pro připojení klávesnice a druhý výstupní) a šroubovací 4-pinová zdířka Hirohise 9 až 16V adapteru. Zařízení je možno napájet také čtveřicí tužkových AA baterií s průměrnou výdrží 8.5/12/16.5 hodiny (Alkal./NiMH/Lith.) nebo přes USB.

Kompaktní ovládací stanice Zoom F-Control FRC-8 s rozměry 24.5x18x4.7 cm by měla být v evropských obchodech dostupná už na přelomu ledna a února za cenu cca 350 Euro. V balení najdete také sadu baterií a dva USB/audio kabely s délkou 1.5 m.