Pololubovky D'Angelico Excel Shoreline SS a DC

Série Excel z produkce společnosti D'Angelico se rozrůstá o dva pololubové modely kytar s označením D'Angelico Excel Shoreline SS a Excel Shoreline DC, které svými tvary vycházejí z designu Gibsonů Les Paul a ES 335. Od firemní řady Standard se tyto nástroje odlišují především snímači P-90 a mechanikou s vibratem Bigsby.

Ozvučné desky a luby korpusu s centrálním blokem tvoří laminovaný javor s plamínkovou kresbou a krk s pohodlným C profilem je z důvodu zachování maximální mechanické stability lepen ze dvou kusů javoru a prostředního ořechového plátu. Hloubka lubů činí shodně 1.75 palce, šířka těla je v případě modelu SS 15 palců, verze DC je o palec širší a menzura byla spočítána na 25 a 24.75 palců.

Palisandrový hmatník nese 22 středně silných pražců medium jumbo a obdélníkové polohové značky z pravé perleti. Klasicky řešené elektronika sestávající z třípolohového přepínače a potenciometrů 2 x Volume / 2 x Tone je doplněna dvojicí singlových snímačů P-90 uložených v krémově bílých pouzdrech.

Struny jsou ukotveny v odlehčeném vibratu Bigsby B-90 a přes pevnou kobylku tune-o-matic s otočnými válečky v kamenech, které napomáhají stabilitě ladění, míří do luxusních strojků Grover Super Rotomatic s pro značku typicky tvarovanými rondely. Hardware je proveden ve zlatém chromu.

Pololubovky D'Angelico Excel Shoreline SS a Excel Shoreline DC jsou dodávány v barevných odstínech Vintage White, Indigo a Surf Green a cena pro americký trh byla nastavena na cca 1 800 dolarů včetně kvalitního pevného pouzdra.