Pololubový Epiphone Johnny A. Custom Outfit

Americký fusion kytarista a skladatel Johnny A. je dlouholetým zastáncem kytar Gibson a od této značky vlastní také několik pololubových signatur. Nyní se jeho modelová řada rozrůstá o finančně dostupnější verzi v podobě limitované série Johnny A. Custom Outfit v elegantním burstovém laku Sunset Glows z produkce dceřiné společnosti Epiphone.

Stejně jako u originální předlohy byl pro stavbu zadní korpusové desky a lubů použit mahagon, jenž je doplněn přední ozvučnicí z třívrstvého laminovaného javoru a finálního javorového plátu s plamínkovou kresbou. Lepený mahagonový krk s kulatějším profilem Johnny A. Custom Rounded "C" je osazen ebenovým hmatníkem s 22 středně silnými pražci a polohovými značkami z pravé perleti. Delší menzura činí pro tento typ nástrojů netradičních 25.5 palce.

Kytara je vybavena dvojicí špičkových humbuckerů Gibson USA '57 Classic navržených podle receptu ručně vinutých snímačů, kterými firma koncem padesátých let osazovala Les Pauly Standard. Humbuckery využívající magnety Alnico II se tak mohou pochlubit téměř identickým soundem jako legendární a dnes raritní typy PAF.

Elektronika sestává ze samostatných ovladačů hlasitosti, tónových clon a třípolohového přepínače. Harware sestává z vintage ladicích strojků Epiphone Deluxe s plastovými rondely a převodem 18:1, pevné kobylky ABR-1 tune-o-matic a vibrata Bigsby B70. Veškeré kovové součásti jsou provedeny ve zlatém chromu a kytara je z továrny seřízena na struny d'Addario 10-46.

Epiphone Johnny A. Custom vychází vstříc muzikantům, kteří mají rádi typický sound pololubovek, ale nástroje z amerických sérií Gibson Custom jsou pro ně finančně nedosažitelné. Cena novinky od Epiphone by se podle neoficiálních informací měla pohybovat okolo 900 dolarů včetně pevného pouzdra, což je oproti originálnímu Gibsonu Johnny A Signature (viz video) v ceně cca 6 300 dolarů astronomický rozdíl.