Frontmani přijali naši výzvu, v Jazz Docku zazpívají se samohrajkami

Na párty konanou u příležitosti pátých narozenin našeho magazínu jsme pozvali TOP frontmany české hudební scény. Ti ve čtvrtek 12. dubna v pražském Jazz Docku zazpívají své největší hity za doprovodu Dua Modřanka. Kromě tohoto unikátního setu džentlmeni z pořadu #Kumšt chystají ještě další hudebně-přednáškové bloky a v rámci jam session se večírku jako muzikanti můžete zúčastnit i vy. V plánu je také koncert Beps'n'Johnnies a panelová diskuze.

Narozeninové pozvání přijala desítka frontmanů z předních kapel domácí hudební scény. Výzvě smrtících aranží Dua Modřanka, které speciálně pro tuto příležitost secvičí hodinový samohrajkový set, se mj. postaví Klára Vytisková (Klara & The Pop), Radek Škarohlíd (Hentai Corporation), Xavier Baumaxa, Matěj Homola (Wohnout), Daniel Kurz (Kurtizány z 25. avenue, Atari Terror), Honza Křížek, Honza Kalina (Sto zvířat), Samir Hauser (Vanessa) a Žofie Dařbujánová (Mydy Rabycad).


Z odvážného nápadu Filipa Černého z Kytary.cz založit Frontmana se nám během pár let podařilo stát nejčtenějším online magazínem pro muzikanty – a tuto pozici si chceme udržet. Na stavu české a slovenské hudební scény nám záleží, chceme ji i nadále podporovat a inspirovat začínající i pokročilé hudebníky. „Propojení Kytary.cz a Frontman.cz nijak neskrýváme. Současně ale respektujeme, že redaktoři ke své práci potřebují téměř bezvýhradnou autonomii, proto je tematicky neomezujeme. Naším společným cílem je dosáhnout toho, aby česká hudební scéna byla informovanější a sebevědomější,” říká jednatel společnosti AUDIO PARTNER Vladimír Myslík, která náš magazín vlastní. Takového přístupu si moc vážíme.

Oslavy pátých narozenin našeho magazínu v Jazz Docku vypuknou ve čtvrtek 12. dubna v 18.45 hodin. Na úvod plánujeme bližší představení redakčních plánů a panelovou diskuzi o stavu a možnostech oživení české hudební scény nazvanou Slabiny české hudební scény a jak z toho ven, závěr plánujeme cca o půlnoci.

Součástí večera, jako náš tip, bude i vystoupení jednoho z nastupujících černých koňů na nezávislé scéně, brněnských Beps'n'Johnnies. „Staví na desítky let starých psychedelických základech, ale přesto působí svěže a aktuálně. Nechybí jim sebevědomí a zejména zásluhou Báry Pokorné ani výrazný sex-appeal. Suverenita, skvělé muzikantské výkony a kozačky, tohle na mě zabírá,” uvedl jsem nedávno pro Aktuálně.cz.


Kvalitní hudební nástroje jsou na dosah a každý muzikant může dobře ovládat svůj nástroj, znát možnosti vlastního zvuku, ovládat techniku a s nadhledem posouvat věci dopředu. Tvrzení, že frontmanem v tomto smyslu může být opravdu každý, je jedním z našich východisek už od vzniku v březnu 2013. Mnohým hudebníkům ovšem chybí patřičné zkušenosti, nadhled a chuť dělat věci jinak.

Naším cílem je společně s ostatními aktivními lidmi z hudební branže v České republice a na Slovensku vytvářet takové kulturní prostředí, které nebude mít mindráky z dění na západě od českých hranic, a zároveň se zasazovat o informovanost a osvětu v oblasti hudebních nástrojů a ve všem, co s nimi souvisí.

Vstupenky
na páté narozeniny Frontmana seženete na stránkách Jazz Docku. Moc dlouho neváhejte, není jich mnoho a postupně mizí. Těšíme se na vás. Narozeninový večer si pořádně užijeme!

Tagy: