Profesionální sluchátka Fender Pro In-Ear

Do nabídkového katalogu společnosti Fender přibyla zbrusu nová řada sluchátek ze série Fender Pro In-Ear, kterou tvoří modely DXA1, FXA2, FXA5, FXA6 a FXA7. Skelety novinek jsou s výjimkou typu DXA1 vyráběny hybridní digitální 3D technologií, díky které se ergonomie koncové trubice blíží mnohem dražším, na míru litým sluchátkám. V balení navíc najdete silikonové návleky ve čtyřech velikostech.

Šasi ekonomické varianty DXA1 je vyrobeno z odolného průhledného plastu, frekvenční rozsah titanových driverů o průměru 8.5 mm je 14 Hz až 22 kHz a citlivost činí 116 dB. Pasivní redukce šumu dosahuje hodnoty 18 dB a impedance se stejně jako u ostaních modelů Pro In-Ear pohybuje okolo 16 Ohmů (+- 10 %).

Řada F se šroubovanou přední částí těla začíná u verze FXA2 s měniči o průměru 9.25 mm a speciálním portem Groove-tuned. Frekvenční spektrum se posunulo na 6 Hz až 23 kHz, citlivost činí 112 dB a redukce šumu je dána hodnotou 22 dB. Model FXA5 je navíc vybaven systémem DBAA (Dual Balanced Armature Array), citlivost narostla na 120 dB a frekvenční rozsah se pohybuje mezi 19 Hz až 21 kHz.

Varianta FXA6 disponuje kromě 9.25 mm driveru také tweeterem s patentovanou technologií HDBA (Hybrid-Dynamic Balanced Armature Array), která tomuto typu in-earů s rozsahem 6 Hz až 22 kHz a citlivostí 109 dB zajišťuje dokonalý přednes vyšších pásem. Vlajková loď FXA7 je osazena duálními tweetery, které v kombinaci s vícepásmovými měniči přináší maximálně transparentní sound s pevnými basy, konkrétními středy a detailně prokreslenými výškami. Rozsah činí 6 Hz až 24 kHz a citlivost má hodnotu 110 dB.

Ke sluchátkám je dodáván kvalitní kabel s vodiči z bezkyslíkaté mědi potažené stříbrem a pozlaceným mini jackem, luxusní pouzdro, čtyři velikosti koncovek a čistící tyčinka. Nová série Pro In-Ear je vyráběna americkou továrnou Fenderu v Nashvillu a ceny se pohybují od cca 100 do asi 500 dolarů podle konkrétní verze.

Pokud se poohlížíte po špičkově zpracovaných in-ear sluchátkách, které vám poslouží při poslechu hudby i jako kvalitní pódiový odposlech, tak některý z modelů řady Fender Pro In-Ear rozhodně vyzkoušejte, první kousky jsou v těchto dnech už dostupné i v českých obchodech.

Tagy: