Programovatelný analogový synth Korg Monologue

Na začátek příštího roku naplánoval Korg start sériové výroby nového analogového syntezátoru Monologue, jenž vychází z čtyřhlasé verze známého polysynthu Minilogue. Od svého předchůdce se novinka od Korgu odlišuje nejen monofonním zpracováním signálu, ale také pozměněným tónovým rozsahem s microtuningem a zcela přepracovanými VCO oscilátory s LFO filtrací.

Designově střídmě navrženému šasi s hliníkovým panelem a stylovou čelní dřevěnou deskou dominuje klávesnice s 25 klávesami a funkcí Velocity, nad kterou najdeme řadu tlačítek pro obsluhu šestnáctikrokového sekvenceru s plnou editací, třípolohovým přepínačem režimů Note, Slide a Motion a nahrávací jednotkou.

Dva VCO oscilátory s volbou oktáv, typu vlny, knoflíky Pitch a Shape a zobrazením průběhu na malém displeji jsou napojeny na Mixer, sekce Drive přidává zvuku vyšší harmonické a zkreslení, filtrace je ovlivňována potenciometry Cutoff a Resonance a samozřejmě nechybí jednotky EG a LFO s trojicí rychlostních modů Fast, Slow a OneShot.

Plně programovatelné zařízení nabízí celkem 100 presetových míst (80 továrních, 20 uživatelských), microtuning disponuje 32 možnostmi nastavení (20x pevný preset, 12x uživatelský) a základní tónový rozsah se oproti polysynthu Minilogue (C-C) posunul směrem dolů na E-E, což umožňuje pohodlnější přístup k basovým rejstříkům.

Čelní strana je osazena stereofonním sluchátkovým výstupem, mono jacky pro hlavní výstup a Audio In, 3.5 mm jackovými zdířkami Sync In/Out, DIN konektory MIDI In/Out a USB rozhraním typu B. Syntezátor je možno napájet 9V adapterem nebo 6 tužkovými AA bateriemi, které mají v případě použití alkalických článků výdrž cca 6 hodin.

Analogový synth Korg Monologue se bude prodávat v pěti barevných provedeních - stříbrném, černém, červeném, modrém a zlatém a oficiální cena pro americký trh byla nastavena na asi 300 dolarů. Celosvětová distribuce by měla podle informací výrobce startovat 9. ledna příštího roku.

Tagy: