Programovatelný digitální delay SD Andromeda

Firma Seymour Duncan oznámila, že v brzké uvede do sériové výroby nový Andromeda Dynamic Delay, jenž měl světovou premiéru na letošním hudebním veletrhu v Anaheimu. Špičkové programovatelné zařízení nabízí celkem 8 typů dozvuku, tap tempo, rytmizaci, možnost zařazení modulace, pokročilou funkci Dynamic Expression, zapojení v tzv. true stereo modu, MIDI nebo režim Trails.

Základní režimy jsou rozděleny do sekcí Digital a Analog a každá z nich obsahuje 4 typy delaye (Normal, Ping Pong, Reverse a Reverse Pong) ovládané trojicí známých potenciometrů Feedback, Delay Time a Mix doplněné tónovou clonou, knoflíkem Modulation přidávající do signálu chorus, ovladačem Saturation pro zvýšení zkreslení typické pro stará pásková echa a rotační přepínač Tap Value nastavující rytmické patterny dozvuku (čtvrtky, osminy, tečkované osminy a trioly).

Pod třímístným displejem najdeme malá tlačítka pro pohyb v 32 bankách a výběr 4 oblíbených presetů (A/B/C/D), společným stiskem obou tlačítek uložíme preset do paměti. Nechybí ani funkce Trails po jejíž aktivaci se efekt přepne do bufferovaného režimu a fráze delaye přirozeně dozní i po jeho vypnutí.

Samostatnou jednotku představuje funkce Dynamic Expression, která umožňuje kontrolovat delay v závislosti na dynamice hry. K tomu slouží jak prosvícený potenciometr Threshold nastavující citlivost funkce tak i dvě tlačítka. Prvním volíme mezi mody Hard/Soft/Off, jež určující zda bude Dynamic Expression a výraznost dozvuku aktivována při silnějším nebo naopak slabším úderu a druhým spínačem s mody Mix, Mod a Saturation určujeme konkrétní proměnnou funkci.

Krabička je osazena dvojicí nášlapných footswitchů - aktivační může být v závislosti na funkci Trails zapojen v bufferovaném nebo true bypass režimu a pravým nastavujeme tap tempo nebo volíme presety. Čelní strana šasi je vyhrazena pro dva vstupy a výstupy (mono, stereo, dual), DIN konektory MIDI In a Thru, napájecí zdířku adapteru s rozsahem 9 až 18 V a na levém boku je umístěn konektor USB.

Programovatelný digitální delay Seymour Duncan Andromeda představuje díky svému zvukovému charakteru, širokým možnostem ovládání a v neposlední řadě i kvalitou zpracování špičku v dané efektové kategorii. Novinka by se měla na pultech obchodů představit pravděpodobně začátkem května, cena pro americkou část trhu byla nastavena pod hranicí 300 dolarů.