Projekt KHOMPA: když bubny hrají prim

Zdá se, že doby, kdy bylo na bicí soupravu pohlíženo pouze jako na rytmické nástroje, jsou zřejmě definitivně pryč. Při vhodném naladění a konfiguraci je na klasickém bicím setu samozřejmě možné vytvářet i melodické linky, ale skutečně zásadní zlom v této oblasti přinášejí bubeníkům nové a stále se zdokonalující technologie, posunující vyjadřovací schopnosti bicích na zcela jinou úroveň, kde mnohdy jediným limitem je hráčova fantazie.

Zářným příkladem muzikantské komplexnosti, citu pro aranžmá a celkové vyznění skladby ve spojení s moderní technikou je sólové album The Shape Of Drums To Come italského bubeníka, člena turínské kapely Stearica a paralelního projektu KHOMPA, Davida Compagnoniho, jenž na svém debutu předvádí pestrou směs elektronické muziky, a to výhradně s použitím bicích s triggery, jenž spouští virtuální nástroje z Abletonu a také aktivují speciální softwarový sekvencer.

Album bylo natočeno bez jakýchkoliv smyček nebo doprovodných tracků a stejně jako v případě songu Nettle Empire (viz video) jsou i ostatní skladby nahrány 100 % živě.

Tagy: