PRS John Mayer Private Stock Super Eagle II

Americký skladatel a kytarista John Mayer je jedním z firemních hráčů Paul Reed Smith, která mu v minulosti postavila model Super Eagle a výsledkem pokračující spolupráce je druhá generace tohoto nástroje nesoucí označení PRS John Mayer Private Stock Super Eagle II, jehož prototyp si Mayer vyzkoušel už na loňské koncertní šňůře The Dead & Company Tour.

Zvláštností této signatury je sendvičový korpus s centrálním mahagonovým blokem, zadní deskou z jednoho kusu fládrovaného javoru a topem ze dvou plátů identického výběrového dřeva. Lepený javorový krk s kulatějším profilem nese hmatník z afrického Blackwoodu s 24 pražci a ptačími polohovými značkami z abalonu a paui. Menzura byla oproti předchozí verzi prodloužena na 25.375 palce.

Změnu zaznamenala také elektronika v podobě speciálně vinutého krkového a kobylkového humbuckeru 58/15 JM Bass a Treble a středního custom snímače PRS Narrowfield JM. Pětipolohový přepínač a ovladače společné hlasitosti a tónové clony doplňují tři mini-switche rozepínající cívky jednotlivých snímačů, další přepínač aktivuje integrovaný předzesilovač JCF AP a pátý switch slouží k zařazení Treble Boostu.

Hardware sestává z masivního vibrata Private Stock Gen III, uchyceného k tělu šesti vruty a na hlavici polepené plátem Blackwoodu najdeme spolehlivé zamykatelné ladicí strojky PRS Phase III LT s ebenovými rondely. Většina kovových součásti je v chromovaném provedení.

PRS John Mayer Private Stock Super Eagle II v transparentní nitro laku Hemp Green bude vyráběn v limitované edici čítající celkem 120 kusů. Vzhledem k výjimečnosti tohoto nástroje je výjimečná i cena, která se na americkém trhu pohybuje okolo 11 500 dolarů.