PRS S2 VR Vela: signatura Vernona Reida

Kytarista Vernon Reid, zakládající člen newyorského funkmetalového kvarteta Living Colour, vystřídal během své kariéry nástroje značek ESP, Hamer nebo Parker, ale v posledních letech používá téměř výhradně modely firmy Paul Reed Smith, za což se mu marylandský výrobce odvděčil signovaným modelem PRS S2 VR Vela, jenž se od standardních sérií této řady liší snímači, hardwarem, profilem krku a také designem pickguardu.

K mahagonovému korpusu je přilepen krk ze stejného materiálu s Reidovým oblíbeným V-profilem, palisandrový hmatník nese 22 jumbo pražců, typické polohové značky ve tvaru letících ptáků a uzamykatelný nultý pražec. Menzura modelu byla vypočtena na 25 palců.

Do velkoryse tvarovaného pickguardu s psychedelickou grafikou, kterou navrhnul Vernon Reid, je uchycena dvojice silných humbuckerů PRS HFS dodávající nástroji agresivní sound s čitelnými výškami, silnými středy a pevnými basy. Snímače jsou doplněny pětipolohovým nožovým switchem a potenciometry společné hlasitosti a tónové clony.

Hardware sestává z uzamykatelného vibrata Floyd Rose 1000 Series T s masivním mosazným blokem, zmíněných zámků nultého pražce a odlehčených, zamykatelných ladicích strojků PRS Low Mass Locking. Většina kovových součástí je provedena v niklované úpravě.

Signovaný PRS S2 VR Vela bude vyráběn v limitované edici v zatím nespecifikovaném počtu a na výběr budou barevná provedení Black a Egyptian Gold, které se kromě odstínu laku odlišují také rozdílnými čepičkami potenciometrů. Podle informací výrobce má být tato série dostupná výhradně prostřednictvím autorizovaných dovozců, kterým je pro ČR společnost Audio Partner.