Pršely na nás peníze z Karlova mostu

Hážu bytelnó zdravicu všeckým tým drnkálistom. Kroky těch, jejichž snahou jest dobývati jeviště a sály za pomocí strun, dechů, píšťal, žesťů a blan. Marnost až strach zdá se býti denním chlebem každého v uvozovkách muzikanta v této, ač se to na první nezaujatý pohled nezdá, pochmurné době. Ti, kteří táhnou káru Tylovu po světě jako my, vysmáli by se vám do vašich nepřítomných a kvalitu naznajících pohledů.

Tady kytarista Patrik a bubeník Pedro z kapely M2E. Chtěli bychom se s vámi podělit o zkušenosti z televizního projektu G2BandAcademy, jehož cílem bylo ze tří nezkušených kapel udělat kapely „profi“. Toho mělo býti dosaženo za pomocí různých expertů, jako jsou Ewa Farná, Matěj Homola, Ben Cristovao, David Koller, Albert Černý, Vladimír 518 a Klára Výtisková, kteří hodnotili naše snahy v různých zadaných úkolech, jako například: nahrát singl, ke kterému jsme měli vzápětí natočit klip.

Všechno začalo třicetivteřinovým videem umístěným na YouTube, které jsme následně poslali do redakce Óčka. Ve výběru bylo kolem 200 kapel, ze kterých bylo následně podle jejich videa vybráno 8 finalistů. Těmto osmi kapelám byl oznámen dva dny předem jejich postup. Všechno se konalo v Praze v MusicCity. Bylo tam pivo a pivo je boží. Jelikož se to konalo v neděli a každý ví, že neděle není zrovna ideální den na to zůstávat někde až do pondělního rána, tak je otázkou, jestli se vůbec vyplatí jet do Prahy na casting, který začínal až večer.

Neměli jsme vlastně skoro žádné informace, díky kterým bychom se mohli připravit. Jediné, co jsme v tu chvíli věděli, bylo, že musíme střelit 2 songy. Vybrali jsme jeden rychlej a jeden pomalej song a po drasticky rychlém zvučení jsme vylezli na stage a zahráli, jak jen nejlíp jsme uměli.

Čekání na finální rozhodnutí byly celkem nervy, ale nakonec chlapci vybrali 3 kapely, se kterýma chtěli podepsat smlouvu. Naštěstí se jim to naše békání a brnkání líbilo, tak si nás vybrali taky. Tož jsme koupili flašku, šli to oslavit a další den už sedíme před kamerama, kde se teprve pořádně dozvídáme, co všechno se na nás chystá.

Pršely na nás peníze z Karlova mostu při buskingu.
Slavný fotograf nám kecal do vzhledu a do plakátu. Pak nám David Koller pochválil náš za tři hodiny vymyšlený cover. Nahrávali jsme singl ve studiu Soundevice, který byl produkovaný ve Velké Británii. Natočili jsme super klip v brněnském planetáriu s Mahdiesem. Představili jsme jej živě v Mixxxer show. Den nato jsme si šli zaskákat na Karlův most ve spacácích a s pivem přilepeným v ruce, Ben Cristovao na to řekl „Wow šit mééén“.

No a jako poslední věc, jsme si nazkoušeli koncertní intro před Ewou Farnou, která z nás prý měla strach, i když vlastně neměla důvod…. Až na Pedra, ten se ji líbil.

A potom všem nás čeká závěrečný koncert v pražské Lucerně, který završí celé G2BandAcademy. Koncert se odehraje už 27. listopadu, takže tě určitě z celýho srdíčka zvem! No nic, už se nám nese pívo. Tož zduř, HňupeX.

Tagy: