Reverb TCE Hall Of Fame 2 s funkcí MASH

Populární reverb Hall Of Fame a jeho menší verze HOF z produkce dánské firmy TC Electronic dostala nového nástupce, kterým je druhá generace s označením Hall Of Fame 2 s patentovanou funkcí MASH fungující jako integrovaný expression pedál. Efekt nabízí celkem 8 typů dozvuku včetně algoritmu Shimmer a trojici presetů pro uložení zvuků z knihovny TonePrint.

Technologie MASH využívá nově koncipovaného obvodu se speciálním footswitchem, jenž v základu funguje klasickým způsobem a při jeho přidržení přebírá funkci sofistikovaného expression pedálu reagujícího na sílu stisku – čím je tlak vyvinutý nohou na spínač větší, tím intenzivnějšího efektu dosáhnete. MASH je tak schopen v reálném čase měnit vybrané parametry každého reverbového modu a v editoru TonePrint lze tyto parametry k MASHi libovolně přiřazovat.

Krabička je osazena známými potenciometry Level, Decay, Tone a rotační přepínač volí mezi 8 typy reverbů Room, Hall, Spring, Plate, Church, Mod, LoFi a novým režimem Shimmer přidávajícím k signálu další oktávu. Tento mod vychází z polyfonního algoritmu převzatého z firemního Sub 'N' Up Octaveru a pomocí funkce MASH můžete zvuk Shimmeru obohatit např. o působivou self-oscilaci.

Stejně jako u předchozí generace zde najdeme páčkový přepínač nastavující délku pre-delaye, efekt disponuje dvojicí jackových vstupů i výstupů, takže je možno použít i tzv. true stereo, samozřejmostí je USB rozhraní, funkce Kill-Dry a výběr mezi bufferovaným a true bypass zapojením.

Reverb TCE Hall Of Fame 2 představuje díky pokročilé funkci MASH přelomový model v nabídce značky a v dané kategorii efektů se zaslouženě řadí k absolutní špičce a to nejen kvalitou zvuku, ale také nadstandardní flexibilitou. Potěšitelné je, že cena novinky by se neměla lišit od předchozí verze, kterou na českém trhu pořídíte za cca 4 000 Kč.