Revoluční konstrukce krku Furch CNR System

Česká firma Furch, zabývající se od roku 1981 výrobou špičkových akustických kytar a baskytar, je jednou z mála společností, kterým se v této oblasti podařilo prorazit i na západních trzích. Nástroje z jejich dílen používají nejen čeští muzikanti, ale i řada světově známých osobností jako např. Suzanne Vega, Jamie Meyer, Glen Hansard, David Knopfler nebo Andreas Petterson. Značka nyní přichází s revolučním řešením konstrukce krku, která pozitivně ovlivňuje mechanické i zvukové vlastnosti nástroje.

V následujících řádcích (převzato ze stránek furch.cz) popisuje spolumajitel firmy Petr Furch konstrukci a výhody nového systému CNR, jenž už stačily zaznamenat také renomované britské a americké internetové weby věnující se této tématice:

Po více než čtyřech letech intenzivního vývoje se nám podařilo vyvinout inovativní řešení krku, který je lehčí, pevnější a stabilnější. Náš Furch CNR System (Composite Neck Reinforcement) zvyšuje pevnost krku, stabilitu i odolnost a je nyní standardem všech našich kytar. Unikátní konstrukce krku se systémem kompozitní výztuže prodlužuje životnost krku i celé kytary a kombinuje tři hlavní konstrukční prvky:

• Odlitek ze speciální slitiny uvnitř patky krku zajišťující stabilní úhel a geometrii krku a těla.

• Výjimečně tuhou karbonovou trubici udržující krk v nastavené pozici po mnohem delší dobu a současně umožňující plynulý průhyb krku.

• Plně nastavitelnou dvoucestnou výztuhu pro velmi jemné nastavení průhybu krku v obou směrech. Výztuha krku umístěná v karbonovém pouzdře je opatřena silikonovou výplní, aby nemohlo dojít k nežádoucím vibracím v pouzdře a její chod byl hladký.

Spojením inovativní konstrukce krku s extrémně přesným výrobním procesem se nám podařilo dosáhnout neuvěřitelné stability geometrie těla a krku v celé jeho délce, dosud nejvyšší přesnosti nastavení průhybu krku a vynikajícího přenosu zvuku. To vše ještě při současném odlehčení konstrukce krku. Furch CNR System najdete nyní na všech modelech našich kytar se sériovým číslem 68 294 a vyšším.