Roland BC TC-NY: tónová kapsle podle kytaristy Oz Noye

Speciální kapsle měnící zvukový charakter některých aparátů řady Roland Blues Cube nejsou úplnou novinkou - svůj signovaný model už má např. Steve Vai, Eric Johnson, bluesman Robben Ford nebo talentovaný kytarista Kirk Fletcher. Nyní přichází na řadu newyorský kytarový fenomén Oz Noy, pro kterého firma navrhla kapsli s označením Roland BC TC-NY (Blues Cube New York Blues Tone Capsule) zaměřenou na Oz Noyovi oblíbené styly zahrnující, funk, jazz, blues a rock.

Vývoj nového modelu probíhal jak v kalifornské centrále Rolandu tak i ve vyhlášeném newyorském studiu Germano, kde se designéři firmy společně s kytaristou vybaveným jeho oblíbeným Fenderem Stratocasterem a řadou lampových zesilovačů snažili dosáhnout optimálního zvuku. Výsledkem je kapsle s přirozenou lampovou kompresí, citlivou dynamickou odezvou a precizně artikulovaným tónem odkazujícím na sound starších komb Vox s koncovými elektronkami EL84.

Kapsle je určena pro komba Roland Blues Cube Artist, Blues Cube Artist 212, Blues Cube Stage a hlavu Blues Cube Tour, kterou Oz Noy používá v kombinaci s boxem Roland BC 4x10. Aparáty využívající patentované technologie Tube Logic disponují konektorem s řadou pinů, do které se kapsle o rozměrech 29x29x50 mm zasunuje podobně jako předzesilovací elektronka.

Roland BC TC-NY dodává čistému kanálu brilantní, otevřený a široký zvuk, jenž se v závislosti na poloze knoflíku Volume mění na decentní, příjemné zkreslení připomínající jednokanálové lampové aparáty zapojené ve třídě A. Po přepnutí na kanál Crunch dostane tón agresivnější charakter s tlustými středy a dlouhým sustainem ideálním pro rockové riffy nebo sólové pasáže. Celosvětová distribuce nového modelu kapsle by měla startovat koncem listopadu a oficiální cena pro americkou část trhu byla nastavena na 199 dolarů.