Série komb Vox VX50 pro akustiku, baskytaru a klávesy

Britský Vox uvádí na trh novou sérii komb určených pro akustickou kytaru, baskytaru a klávesy. Trojice modelů označená VX50AG, VX50BA a VX50KB využívá v předzesilovači patentovanou technologii NuTube s elektronkou 6P1, společným jmenovatelem této řady jsou také kompaktní rozměry, nízká hmotnost a výkon 50W.

Vox VX50AG pro akustickou kytaru je osazen osmipalcovým koaxiálním širokopásmovým reproduktorem a projekci spodních pásem zvýrazňují bassreflexy. Dvoukánalový preamp má vstupy pro kytaru a mikrofon (jack/XLR) vybavené samostatnými korekcemi (třípásmové pro nástroj, dvoupásmové pro mikrofon), hlasitostmi a celkový výkon nastavujeme Masterem. Efektová jednotka nástrojového kanálu nabízí chorus, reverb plus jejich kombinaci, mikrofonní sekce disponuje reverbem, nechybí phantomové napájení a tlačítko pro otočení fáze.

Hlavní panel jednokanálové basové verze VX50BA s dvojicí předních bassreflexů a kovovou ochrannou mříží je vybaven ovladači gainu a celkové hlasitosti, čtyřpásmové korekce mají duální středy, zdvih +- 10 dB a +- 8 dB (basy 90 Hz, nižší středy 300 Hz, vyšší středy 700 Hz, výšky 3.2 kHz) a za vstupním obvodem je umístěn kompresor a overdrive s aktivačními tlačítky.

Klávesová varianta VX50KB disponuje třemi kanály, z toho dvěma nástrojovými a u třetího lze volit mezi režimy line/mic a také obracet fázi, každá větev disponuje vlastní hlasitostí s ledkou indikující případné přebuzení, třípásmové korekce jsou společné a koncový stupeň je ovládán knoflíkem Master.

Elektronika všech modelů je usazena v odolném šasi z jednoho kusu ABS polymeru, komba jsou vybavena konektorem Aux In, sluchátkovým výstupem, na zadní straně také jackovým Line Outem nebo Direct Outem (podle typu aparátu) a napájení obstarává DC adapter 19V, jenž je součástí balení. Novinky by měly na evropský trh dorazit zřejmě na přelomu září a října s oficiální cenou pohybující se okolo 280 eur.

Tagy: