Signovaný Epiphone James Bay ‘1966’ Century

Do signované edice nástrojů z produkce Epiphonu přibyl archtop model s označením James Bay ‘1966’ Century, jenž je přesnou replikou modifikovaného originálu vyrobeného v roce 1966 v původní továrně Epiphonu a Gibsonu v michiganském Kalamazoo, který britský písničkář James Bay používá na koncertech a slyšet jej můžete i na jeho zatím posledním albu Chaos and the Calm.

Ozvučné desky a luby korpusu jsou vyrobeny z třívrstvého laminovaného javoru, mahagonový krk přilepený k tělu v místě 14. pražce disponuje pohodlným C profilem ("original rounded") a palisandrový hmatník nese 20 středně silných pražců, klasické polohové značky z pravé perleti a nultý pražec z Delrinu o šířce 1.56 palce. Menzura činí 25.5 palce a na zadní straně hlavice je vyobrazen motiv odkazující na ilustraci obalu Bayova debutového EP The Dark Of The Morning.

Stejně jako předloha z šedesátých let je i nová verze osazena ručně vinutým krkovým single coilem Kinman "Sweet Neck" P-90 Hx se zvukem starých gibsonovských modelů P-90, ovšem bez pro tyto varianty snímačů typického šumu. Snímač s tzv. dog ear uchycením je doplněn kvalitními CTS potenciometry hlasitosti a tónové clony.

Hardware sestává z kompenzované palisandrové kobylky s mosaznými kolečky pro nastavení její výšky, struny jsou ukotveny v niklovém trapezoidním struníku a ladění mají na starost strojky Wilkinson Vintage s malými plastovými rondely a převodem 14:1. Nástroj je z továrny seřízen na struny D'Addario 10-46.

Signovaný Epiphone James Bay ‘1966’ Century v červené povrchové úpravě Cherry Gloss bude vyroben v limitované edici čítající 600 kusů a společně s kytarou dostanete i stylové pevné pouzdro, kopii Bayova popruhu a certifikát. Cena novinky se má pohybovat okolo 700 eur a v evropské distribuci se podpisový model objeví zřejmě začátkem září.