Slashovo nové nářadí Gibson Custom Anaconda Burst LP

Slash je jednou z hlavních tváří značky Gibson a tak není divu, že ikonický výrobce se snaží kytaristovi známému především svým působením v kapele Guns N' Roses, vycházet maximálně vstříc. Důkazem jsou nové modely jeho signovaných nástrojů, tentokrát s označením Gibson Custom Slash Anaconda Burst Les Paul, které budou dostupné v zeleném transparentním laku ve verzí Plain Top a Flame Top.

Prototypy, vycházející ze Slashových oblíbených Les Paulů z padesátých let, jím byly testovány na loňské a letošní koncertní šňůře a sériové varianty z produkce Custom Shopu samozřejmě nesou identické specifikace, které si kytarista, jemuž Gibson před nedávnem udělil oficiální titul "Global Brand Ambassador", u nových modelů vyžádal.

Jak už bylo napsáno výše, obě verze se liší pouze kresbou horní bombírované javorové desky těla. Korpus je vyroben z výběrového, lehkého mahagonu, lepený mahagonový krk se speciálním profilem CST (Custom Slash Taper) nese palisandrový hmatník s 22 pražci, celulózovými značkami poloh a nylonovým ořechem o šířce 42.85 mm.

Přenos zvuku obstarávají krkový a kobylkový humbucker Seymour Duncan Slash Signature APH-1 a APH-2 s Alnico magnety. Snímače jsou doplněny klasickou LP elektronikou v podobě samostatných ovladačů hlasitostí a tónových clon CTS s impedancí 500 kOhm, kondenzátory Sprague Orange Drop a třípolohovým přepínačem Switchcraft.

Hardware v leštěném nebo matném niklu tvoří hliníkový struník, pevná kobylka ABR-1 a vintage ladicí strojky Kluson Deluxe Single Band. Plastové součásti jako např. pickguard (není namontován, ale najdete jej přiložený v luxusním pevném pouzdru), podložka switche nebo destička výstupního jacku jsou replikami komponent z akrylátu používaném u starých Gibsonů.

Les Pauly Gibson Custom Slash Anaconda Burst, jejichž část názvu i elegantně působící odstín odrážejí Slashův pozitivní vztah k hadům, by měly být nabízeny ve třech verzích - základní model této edice v provedení Plain Top vyjde na 5 000 dolarů a na limitované verze s vyšší sběratelskou hodnotou, podepsané Slashem, si připravte cca 6500 (Plain Top Signature) respektive 8 000 dolarů v případě modelu Flame Top. Hm, řečeno variací na známý song Guns N' Roses... You Couldn't Be Mine.