Digitální pult PreSonus StudioLive 24

Společnost PreSonus rozšiřuje nabídku třetí generace digitálních mixpultů StudioLive o nový model s označením StudioLive 24, jenž stejně jako předchozí verze 16 a 32 využívá pokročilou architekturu s flexibilními předzesilovači XMAX Class A, dotykovými motorizovanými fadery, bezdrátovým ovládáním přes Wi-Fi a processingem Fat Chanel.

Mix s 24 analogovými vstupy (16 mic, 8 mic/line) a 32 interními kanály je pevně integrován s firemním softwarem včetně aplikace UC Surface touch-control pro platformy Mac, Windows a iPad. Sekce Fat Channel nabízí emulace různých ekvalizerů a vintage kompresorů na každém kanálu, preampy jsou digitálně řízeny a jejich nastavení lze uložit. Všechny kanály mohou být libovolně směrovány pomocí USB a AVB.

StudioLive disponuje také integrovanou zvukovou kartou (USB 38x38, AVB 55x55), nechybí SD karta pro šestnáctistopý recording (34x34), virtuální zkoušky nebo playback, 24 programovatelných DCA podskupin, inovovaná efektová jednotka s celkem 50 dozvukovými efekty, rozhraní Bluetooth pro přenos audio signálu z externího zdroje a pomocí aplikace QMix-UC si mohou muzikanti detailně nastavit poměry monitoringu na pódiu.

Z celkem 16 Flex Mixů umožňujících nastavení vrstev mixáže je 6 směrováno na XLR konektory, 4 na klasické jacky, dalších 6 na USB nebo AVB a k Flex Mixům patří i 4 pevné podskupiny. Vše je z pozice ovládání řešeno velmi přehledně, Fat Channel disponuje vlastní editační sekcí a rychlé orientaci napomáhá i sedmipalcový dotykový displej.

Digitální pult PreSonus StudioLive 24, jenž je navržen pro studiovou práci i živé zvučení, bude dodáván se softwarovým balíčkem obsahujícím aplikace UC Surface 2, Studio One 2 Artist (produkce), Capture (živý multitrackový záznam) a QMix (nastavení monitoringu). Novinka by se měla v evropských obchodech objevit pravděpodobně v průběhu července s cenovkou pohybující se okolo 2 900 eur.