Speaker emulator Neunaber Iconoclast

Kalifornský výrobce špičkových efektů, firma Neunaber Audio Effects, představila nový model stereo parametrického simulátoru kytarového kabinetu Neunaber Iconoclast, jenž lze s předřazeným preampem nebo pedálem použít k přímému propojení s mixážním pultem, zvukovou kartou, sluchátky nebo z něj poslat signál do aktivních odposlechů.

Krabička o rozměrech 116 x 68 mm a váze cca 230 g je osazena obvodem, jenž dynamicky a barevně tvaruje zvuk kytary a to podobným způsobem jako reálný reproduktor. Na hlavním panelu najdeme trojici ovladačů Low Mid a High, které ovšem nefungují jako klasické korekce, ale mají mnohem sofistikovanější funkce.

Potenciometrem Low nastavujeme velikost a typ virtuálního kabinetu, ovladač Mid slouží k úpravě dynamické interakce mezi koncovou sekcí klasického zesilovače a reproduktoru a pomocí potenciometru High měníme frekvenční průběh signálu, čímž emulujeme zvukové vlastnosti a charakteristiku různých typů měničů.

Simulator má i zabudovaný noise gate studiové kvality ovládaný potenciometrem Threshold, doplněným indikační diodou a nechybí potenciometr hlasitosti integrovaného sluchátkového zesilovače. Dvojice jackových vstupů a výstupů (TS i TRS) umožňuje mono, stereo i tzv. true stereo zapojení a na levém boku šasi je umístěn napájecí konektor pro 9 až 12 V adapter, minijackový sluchátkový výstup a USB rozhraní.

Flexibilní a kompaktní speaker emulator Neunaber Iconoclast uvítají především kytaristé upřednostňující u svého gearu mobilitu - krabičku, která v pedalboardu nezabere mnoho místa jednoduše zapojíte na konec efektového řetězce, kabel z výstupu pošlete do mixu a zvuk si doladíte podle svých potřeb. Iconoclast by se podle informací výrobce měl začít expedovat asi v polovině února za cenu 249 dolarů.