Stereo kombo Roland JC-22 Jazz Chorus

Legendární kombo Jazz Chorus 120, které je díky svému brilantnímu a muzikálnímu čistému zvuku dodnes součástí výbavy mnoha světových muzikantů, se dočkalo další verze v podobě jednokanálového kompaktního stereo modelu Roland JC-22 Jazz Chorus s výkonem 30 W, osazeného dvojicí 6.5 palcových reproduktorů a samozřejmě i nezbytným Space Chorusem.

Přední panel, usazený v typickém šasi s nýtovanými chrániči hran, nabízí dva vstupy pro mono nebo stereo zapojení, takže zvukové možnosti aparátu můžete rozšířit např. předřazeným stereo delayem, reverbem nebo modulační krabičkou.

Jednoduché ovládání sestává přepínače Bright pro posílení vyšších pásem, potenciometru Volume, třípásmových korekcí a knoflíku reverbu ve studiové kvalitě. Dnes už klasikou a zvukovým etalonem, který u modelové řady Jazz Chorus nesmí chybět, je integrovaný Dimensional Space Chorus s nastavením rychlosti a hloubky vlny.

Konektivita sestává ze sluchátkového výstupu, stereo Line Outu, konektorů pro přepínaní reverbu a chorusu a stereo efektové smyčky s paralelním nebo sériovým režimem. Dva nezávislé koncové zesilovače o výkonu 2x15 W jsou zapojeny do speciálních reproduktorů Roland s kovovými středovými vrchlíky, jež jsou důležitým faktorem ovlivňujícím celkový zvuk těchto aparátů.

Roland JC-22 Jazz Chorus je vzhledem ke své velikosti a výkonu určený především pro domácí cvičení nebo menší pódia a stejně jako předchozí modely této série si výborně rozumí s efekty, což ocení kytaristé, kteří pro zkreslení využívají různé overdrivy nebo distortiony. Novinka se v evropských obchodech představí zřejmě koncem listopadu za cenu cca 450 Euro.