Summit Classic CT HB a CT P90: kanadská kvalita od Godinu

Nestárnoucí tvary a nadčasová koncepce Les Paulu je stále vítanou inspirací pro mnoho výrobců kytar a nejinak je tomu i v případě renomovaného kanadského výrobce Godin, jenž přichází na český trh s dvojicí modelů Summit Classic CT HB a CT P90, které ctí tradiční pojetí předlohy a navíc přidávají nadstavbu v podobě moderní elektroniky.

Edice Summit Classic má korpus ze španělského cedru s rezonančními dutinami a javorovým bombírovaným topem ze dvou plátů javoru. Mahagonový lepený krk je osazen hmatníkem z odolného kompozitu Richlite o rádiusu 30 mm s 22 středně silnými pražci. Nultý pražec má šířku 43 mm a menzura činí pro nástroje typu LP klasických 629 mm.

Model HB je vybaven dvojicí humbuckerů Seymour Duncan - krkovým Alnico II a kobylkovým SH-1 ‘59, zatímco verze P90 disponuje singly Seymour Duncan Vintage SP90-1 Soapbar. Kromě třípolohové přepínače a potenciometrů společné hlasitosti a tónové clony najdeme na kytaře také malý spínač, jenž zařazuje do signálové cesty aktivní obvod H.D.R. (High-Definition Revoicer), který mění zvukový charakter snímačů a navyšuje jejich dynamiku.

Hardware sestává ze struníku a kobylky tune-o-matic Graphtech ResoMax a spolehlivých ladicích strojků Godin s rondely ve tvaru mechanik Grover. Oba nástroje budou dostupné v transparentním burstovém laku Créme Brulee HG nebo v decentním odstínu Gold HG. K nástrojům je dodáváno polstrované pouzdro.

Kytary Godin Summit Classic CT HB a CT P90 jsou určeny především hráčům, kteří si oblíbili klasické tvary a kratší menzuru Les Paulu, ale hledají nástroj s moderně koncipovanou elektronikou, širší zvukovou variabilitou a nižší váhou. Společně s modely CT HB a CT P90 s cenovkou pod hranicí 42 000 Kč nabízí Godin také variantu vybavenou netradičními rozepínatelnými snímači Seymour Duncan P-Rails.

Tagy: