Superstraty Schecter C z edice Apocalypse 2017

Firma Schecter Guitar Research se rozhodla inovovat populární řadu superstratů ze série C, která se nyní rozrůstá o edici Apocalypse 2017 se čtveřicí modelů C-1, C-1 FR, C-1 FRS a C-7, jenž jsou orientovány především na hráče tvrdších stylů. Všechny verze jsou postaveny z identických materiálů a liší se typem snímačů, počtem strun a hardwarem.

Korpusy jsou vyrobeny z lehkého bahenního jasanu s bombírovanou horní deskou a lepené krky tvořené třemi kusy javoru prokládanými dvěma pláty tvrdé bubingy disponují grafitovou výztuhou a spojem Ultra Access umožňujícím pohodlný přístup levé ruky do nejvyšších poloh. Ebenový hmatník s proměnlivým radiusem (12 až 16 palců) je osazen 24 pražci X-Jumbo z nerezavějící oceli a trojúhelníkovým značkami z pravé perleti na 12. a 24. poli.

Model C-1 s pevnou kobylkou Hipshot Hardtail se strunami ukotvenými skrz tělo a zamykatelnými strojky Schecter L využívá dvojici humbuckerů Schecter USA Custom Shop Apocalypse-VI ovládaných samostatnými potenciometry hlasitosti, společnou tónovou clonou s rozepínáním cívek obou snímačů a třípolohovým přepínačem.

Verze C-1 FR se od předešlé varianty odlišuje uzamykatelným vibratem Floyd Rose 1500 Series, nultý pražec Graph Tech XL Black Tusq byl nahrazen zámky a ladění mají na starost strojky firmy Grover. U Apocalypse C-1 FRS byl kromě kobylkového Schecteru Apocalypse-VI použit krkový snímač Sustainiac s vypínatelným aktivním obvodem. Druhý spínač volí mezi mody Fundamental, Mix a Harmonic. Sedmistrunný Schecter C-7 s prodlouženou menzurou o délce 26.5 palce (673 mm) je vybaven snímači Schecter USA Apocalypse-VII a kobylkou Hipshot Hardtail.

Superstraty Schecter C z edice Apocalypse 2017 budou vyráběny v jihokorejské pobočce značky a nabízeny mají být výhradně v transparentním matném provedení Rusty Grey zvýrazňujícím typickou jasanovou kresbu korpusu. První kousky z nové série se na trhu objeví pravděpodobně v průběhu února a ceny se budou pohybovat v rozmezí 1 100 až 1 200 dolarů podle konkrétního modelu.