Syntetizer Roland JD-XA: symbióza analogu a digitálu

Společnost Roland uvádí na trh nový syntetizer Roland JD-XA, jenž v sobě kombinuje vlastnosti analogového synthu s variabilitou digitálních zařízení plus velkou efektovou sekci. Maximálně flexibilní platforma umožňuje intuitivní tvorbu zvuků, které lze kromě interní paměti ukládat i na USB flash disk.

Analogová část sestávající ze čtveřice samostatných jednotek nabízí čtyřhlasou polyfonii, dva oscilátory s režimy Cross Mod, Ring Mod a OSC Sync použitelné simultánně, 2xLFO, 1xLFO Mod a řadu filtrů (LPF/HPF/BPF). Digitální sekce s 64 hlasou polyfonií využívá technologie Roland SuperNATURAL a najdeme zde trojici oscilátorů, stejný počet filtrů, 3xAMP, ring modulator atd.

Rozsáhlá efektová sekce obsahuje celkem 67 typů modulací rozdělených do 8 jednotek, delay, 6xreverb, řadu ekvalizérů a vocoder s efekty pro zpěv. Nechybí ani pitch bend, arpeggiator a pokročilý 16-ti stopý sekvencer pro vytváření smyček nebo harmonických a rytmických podkladů.

Konektivitu zajišťují hlavní stereo výstupy společně s konektory Analog Dry a Click Out, XLR a jackový mikrofonní vstup, MIDI in a Out, USB B pro připojení k počítači a USB A pro flashku, výstupy sluchátek a pedálů s funkcemi CTRL1, CTRL2 a Hold a minijackový konektor CV/GATE.

Hybridní Roland JD-XA Analog/Digital Crossover Synthesizer navazující na úspěšný model JD-Xi a obohacený o sofistikovaně řešenou analogovou sekci je vlajkovou lodí série JD-X a představuje současnou špičku své kategorie. Výrobce u ještě horké novinky zatím neuvedl termín její dostupnosti na trhu, předpokládaná cena pro USA atakuje hranici 2 200 dolarů.

Tagy: