TCE Flashback 2: delay s funkcí MASH

Oblíbený krabičkový delay/looper Flashback z produkce dánského TC Electronic dostává nástupce v podobě modelu druhé generace s označením TCE Flashback 2, vybaveného inovovaným typem footswitche s funkcí MASH, rozšířenými sloty pro uložení vlastních zvuků, novým presetem Crystal Delay s oktávovým algoritmem a také vylepšenými režimy páskového a analogového delaye s možností tzv. self-oscilace.

Díky funkci MASH lze nášlapný footswitch využít jako expression pedál a při jeho podržení měnit v reálném čase jakýkoliv parametr daného delayového modu. Pomocí firemní aplikace TonePrint Editor můžete navíc do efektu uložit vlastní kombinace a na MASH navázat až tři parametry současně. Kromě aktivace efektu a MASHe ovládá footswitch i tap tempo

Základní ovládání s potenciometry Delay, Feedback, Level a páčkovým přepínačem Subdivision zůstává identické jako u předchozí verze. Rotační přepínač nabízí tři sloty pro zvuky z knihovny Tone Print, looper a sedm dozvukových režimů skládající se z modů 2290 (zvuk legendárního rackového delaye TCE), upravené a realisticky znějící emulace analogového a páskového delaye, mody Dynamic, Reverse, Modulation a nový Crystal Delay s algoritmem převzatým z polyfonního oktaveru Sub 'N' Up.

Krabička je vybavena dvojicí jackových vstupů a výstupů takže můžete využít i zapojení true stereo, nechybí USB Mini-B port a uvnitř šasi jsou umístěny malé DIP spínače volící mezi bufferovaným a true bypass režimem a také aktivující funkci Kill Dry, kdy je z výstupu efektu odříznut originální signál, což oceníte především při použití delaye v paralelní efektové smyčce.

TC Electronic Flashback 2 Delay, jehož možnosti, zvuk i chytře a prakticky vyřešená expression funkce MASH potvrzují přední pozici dánské značky v tomto segmentu, je na evropském trhu k sehnání za cenu okolo 190 eur.