TCE Pipeline Tap Tremolo: chyťte vlnu

TC Electronic oznámil výrobu nového modulačního efektu nesoucího označení Pipeline Tap Tremolo, jehož zvuk vychází z klasických tremol integrovaných v lampových vintage kombech Vox a Fender. Krabička nabízí dva typy modulační vlny, několik rytmizačních modů, funkci tap tempa a samozřejmě i populární režim TonePrint.

Ovládání sestává z potenciometru Volume se zdvihem až 6 dB, knoflíky Speed a Depth nastavujeme rychlost a hloubku modulace a rotačním spínačem Subdivision volíme ze šesti rytmických patternů zahrnujících čtvrtiny, osminy, šestnáctiny a jejich trioly. Sedmá pozice Custom je určena pro uložení vlastního vzorku vytvořeného pomocí editoru TonePrint.

Třípolohový páčkový přepínač volí mezi mody Vintage se zvukem evokujícím hřejivý sound tremol z šedesátých let a Square přinášejícím intenzivnější a modernější témbr modulace. Prostřední poloha aktivuje funkci TonePrint. Nášlapný footswitch je kromě samotné aktivace efektu schopen obsluhovat i tap tempo a to po přidržení spínače po dobu cca 1.5 sekundy, kdy se červená barva diody změní na zelenou.

Efekt disponuje režimem true bypass a lze jej přepnout také do buferovaného modu (mini-switch uvnitř šasi). Konektivita sestává z jackového vstupu a výstupu, USB konektoru a zdířky pro adapter, který je možno kombinovat s 9V baterií.

Při použití TonePrint Editoru se navíc možnosti tremola násobí - můžete např. mixovat dva rozdílné modulační pulsy a vytvářet tak zvuky podobné opto-tremolům jako např. ikonického Shin Ei Univibu nebo využít čtyřtaktových sekvencí, kde v každém taktu lze navolit jiný rytmický pattern. Novinka od TC Electronic by se už měla začít objevovat na evropském trhu a to za cenu cca 140 eur.