S J. L. Turnerem, foto: Yan Renelt

Uctít duše a plnit si sny, pořádnou porcí hudební energie

Nejprve se zrodila píseň Vláda dušiček, která vznikla zhudebněním stejnojmenné villonské balady Michala Horáčka. Hudbu jsem složil já a v české verzi ji nazpíval František Segrado. Z „demáče“ v české verzi jsme se dostali přes videoklip a jeho zpracování v mezinárodním obsazení až po vznik nového festivalu.

Na myšlenku natočení videoklipu mě přivedl chicagský kameraman českého původu Vladimír Van Maule, který po poslechu písně navrhnul poetické filmové ztvárnění. Obrazově ji následně zpracoval režisér Mikoláš Orlický. Ve videoklipu účinkuje v hlavní roli Ivana Chýlková a tančí v něm sólistka Baletu Národního divadla Zuzana Šimáková.

Po velmi kladné zahraniční odezvě na úspěšně dokončenou českou verzi videoklipu, jsme se rozhodli v roce 2016 zrealizovat mezinárodní verzi v angličtině pod názvem The Parliament of Souls a oslovit ke spolupráci několikero zajímavých jmen.

Zprvu bláhově nadšenecký sen, v jehož uskutečnění by uvěřil krom tvůrců jen málokdo, se stal skutečností a projekt se podařilo zdárně dokončit. A to rovnou v mimořádně kvalitním interpretačním obsazení – za účasti výrazných osobností světové hudební scény.


Tento mezinárodní projekt jsme zasvětili všem lidským duším a vzpomínce na duše těch, kteří už tu s námi být nemohou. To se týká nejen našich vlastních předků, ale i významných osobností celé společnosti. Věříme totiž, že umění nás spojuje, obohacuje a dělá vnímavějšími i tolerantnějšími. Světová premiéra se konala v pražském paláci Žofín 5. listopadu 2016. Zúčastnění umělci jeho prostřednictvím zároveň uctili památku Václava Havla.

Po premiéře, která byla nabita nevšední atmosférou a naprosto nás pohltila, jsme se rozhodli s mým letitým kamarádem Jakubem V. Mírkem (zároveň kolegou ko-producentem a spoluhráčem z kapely Silverback) v pořádání koncertů v podobném duchu pokračovat. Premiérový koncert se tak stal základem pro vznik mezinárodního hudebního festivalu Rock for Soul, který plánujeme do budoucna rozšířit o lokace tuzemské i zahraniční.

Druhý ročník festivalu proběhne v čase dušiček 2. listopadu v pražském Divadle Hybernia. Během festivalu opět vystoupí rocková legenda Joe Lynn Turner z Deep Purple a Rainbow, Ewa Farna, Kamil Střihavka, Juwana Jenkins, Justin Lavash, Martina Bárta (Eurovision Song Contest 2017), Skety, Roman Dragoun a další. Lidské duše chceme společně s vámi uctít pořádnou porcí hudební energie...