Vinyla odstartovala pošesté, chystá dvoje ozvěny

Už na Mikuláše budou známé nominace šestého ročníku hudebních cen Vinyla. Slavnostní vyhlášení ocenění následně proběhne 9. února opět v pražském Lucerna Music Baru, pod taktovkou moderátorské dvojice Marie a Bohdana Bláhovcových. Ještě předtím se ale v Café V lese proběhnou dvoje ozvěny, 26. listopadu9. prosince.

Porota bude tradičně hlasovat dvoukolovým systémem ve třech kategoriích (Deska, Objev, Počin/Událost). „Vyhlášení se každoročně snažíme pojmout jako svátek domácí hudby a také zároveň jako průřez toho zajímavého na tuzemské scéně. V konečné podobě line-upu bychom chtěli zohlednit i letošní nominace, proto definitivní podoba dramaturgie bude známa v první polovině prosince,“ říká k podobě večera jeden z koordinátorů ceny Pavel Uretšlégr.

Autorem obalu výročního vinylu bude letos výtvarnice Eva Koťátková, která patří mezi nejvýraznější tuzemské umělkyně a zároveň se jí podařilo prosadit i v mezinárodním kontextu. „Obal od Evy Koťátkové vnímáme i v symbolické rovině jako příspěvek k diskuzi na téma, jak a za jakých okolností mohou čeští umělci vykročit k zahraničními publiku,“ dodává k výběru výtvarnice druhý z koordinátorů Tomáš Grombíř.

Aktuální přehled o dění mezi kolegy z alternativní scény můžete získat i návštěvou dvou Ozvěn hudebních cen Vinyla, které se aktuálně chystají v pražském klubu Café v Lese. První proběhne v sobotu 26. listopadu za účasti kapel Tábor radosti, V0nt a Rutka Laskier, druhý 9. prosince, s produkcí hudebních těles Dizzcock, Orient a Vole.

Takto vypadalo vyhlášení cen loni...

Tagy: