Výroční Ibanez JS1CR30 Chrome Boy

Kytarový mág Joe Satriani je firemním hráčem značky Ibanez už od roku 1988 a v průběhu třiceti let kooperace mu firma postavila řadu signovaných nástrojů, mezi které patří i čtyři modelové edice kytar s efektní chromovanou úpravou, k nimž letos přibyla nová výroční série nesoucí označení JS1CR30 Chrome Boy.

Oproti prvnímu prototypu JS2CH z první poloviny 90. let se novinka dočkala řady změn – původně lipové tělo nahradil olšový korpus, krk s kulatějším profilem JS je lepen z dvou kusů javoru proložených plátem odolné bubingy a palisandrový hmatník s radiusem 250 mm nese 24 pražců medium jumbo.

Elektronika sestává z nového kobylkového humbuckeru DiMarzio Satchur8 doplněného krkovým singlovým snímačem Sustainiac s aktivním předzesilovačem Stealth PRO (obě komponenty vyrábí japonský Fernandes) a ovládání tvoří třípolohový přepínač snímačů, společná hlasitost s high-pass filtrem a tónová clona s funkcí pull aktivující obvody Sustainiacu s malým třípolohovým switchem pro volbu režimů Normal, Mix a Harmonic.

Struny jsou ukotveny v Satrianiově oblíbeném uzamykatelném vibratu Ibanez Edge s odlehčenou hřídelí páky (Ultralite UTA20) z karbonových vláken s protiskluzovým návlekem, v místě nultého pražce o šířce 42.8 mm jsou usazeny zámky strun a ladění obstarávají spolehlivé strojky Gotoh.

Limitovaná výroční edice modelu Ibanez JS1CR30 Chrome Boy je stejně jako většina signovaných nástrojů z produkce této značky vyráběna v japonské továrně Fujigen Gakki a na evropském trhu se cena tohoto sběratelského kousku má pohybovat okolo 5 600 eur včetně pevného pouzdra, servisních klíčů, dvou typů hřídele páky (UTA 20 a Standard) a certifikace.