Way Huge Camel Toe Triple Overdrive MKII

Renomovaná americká značka Way Huge, nyní patřící pod křídla koncernu Jim Dunlop, inovovala oblíbený dvoukanálový drive Camel Toe a výsledkem je model Camel Toe Triple Overdrive MKII, jenž stejně jako jeho předchůdce kombinuje firemní zkreslovací krabičky Way Huge Red LLama a Green Rhino OD a přidává několik nových funkcí zvyšujících flexibilitu tohoto efektu.

Ovladače jsou rozděleny do dvou sekcí - na pravé straně, patřící drivu Red LLama (novější verze z r. 1999) disponujícím transparentním, dynamickým zkreslením evokujícím zvuk vytavených vintage komb Fender, jsou umístěny potenciometry Volume a Drive, ale na rozdíl od předlohy zde přibylo ovládání tónové clony.

Levá sekce je téměř shodná se zatím poslední variantou overdrivu Green Rhino ve verzi MKIV a je osazena knoflíky Volume, Drive, Tone plus dvojicí minipotů s aktivními korekcemi basů a středů položených na frekvencích 100 a 500 Hz se zdvihem +- 12 dB, které je možno vypnout spínačem Classic a přiblížit se tak původnímu modelu tohoto efektu.

Velmi prakticky je řešeno přepínání jednotlivých kanálů - v základním režimu pravým nášlapným footswitchem celý efekt aktivujeme, zatímco levým přepínače Drive Selector volíme mezi oběma okruhy. Po přepnutí páčkového switche s označením Series je obvod Green Rhino stále aktivní a footswitchem k němu sériově připojujeme drive Red LLama, jenž má vysokou výstupní hlasitost a je ideální k nakopnutí signálu druhého overdrivu, čímž získáme agresivnější saturované zkreslení s dlouhým sustainem.

Jackový vstup a výstup včetně konektoru 9V adapteru jsou umístěny na přední straně robustního kovového šasi, zatímco na čelní straně efektu najdeme plastovou šachtu pro 9V baterii, takže při její výměně nemusíme krabičku sundávat z pedalboardu. V evropských obchodech by se měl Camel Toe Triple Overdrive MKII objevit koncem ledna za cenu okolo 350 Euro.