Zesilovač Supro 1695TH Black Magick

Communication Breakdown a Good Times, Bad Times - tyto nesmrtelné songy z debutového eponymního alba kapely Led Zeppelin, vydaného v roce 1969, nahrál kytarista Jimmy Page na kombo Supro 1695T. Aparát, který znovuzrozená americká značka uvedla v reedici na trh před dvěma lety, nyní dostává svého nástupce v podobě samostatného zesilovače Supro 1695TH Black Magick doplněného kabinetem Supro 1790.

Předzesilovací sekce se čtveřicí elektronek 12AX7 disponuje high-gainovým okruhem s netradičně řešenou dvoukanálovou koncepcí - první nástrojový vstup umožňuje paralelní využití obou kanálů a pokud je jack zapojen i do druhého vstupu tak je signál těchto větví rozdělen samostatně. Pro přepínání kanálů výrobce doporučuje zařadit před aparát A/B/Y box.

Jednoduché ovládání sestává z potenciometrů Vol1 a Vol2 pro nastavení hlasitosti (mixu) kanálů, společné tónové clony a knoflíků Speed a Depth ovlivňujících rychlost a hloubku vlny integrovaného lampového tremola vybaveného vstupním konektorem footswitche. Zadní strana je vyhrazena trojici výstupů pro boxy s impedancemi 8/4/4 Ohmy.

Koncový zesilovač s výkonem 24 W zapojený ve třídě Class-A je osazený dvěma lampami 6973 dodávající tónu velmi průrazné středy a mimořádně citlivou dynamickou reakci. Ideální kombinací k zesilovači jsou kompaktní kabinety řady 1790, kterou tvoří modely 1790 Black Magick s 1x12 reprem BD12, 1791 Black Magick s 15 palcovým měničem BD15 a 1790C osazený Celestionem Alnico Cream 90 s citlivostí 100 dB.

Celolampový zesilovač Supro 1695TH Black Magick v elegantním vintage designu s tolexem Black Rhino Hide je i přes své minimalisticky řešené ovládání poměrně flexibilním aparátem, jenž ocení kytaristé dávající před nekonečným kroucením potenciometry přednost kvalitnímu zvuku, který má díky Class-A koncovému stupni dostatečnou rezervu na to, aby se bez problémů prosadil i v masivnějším kapelovém soundu. Cena aparátu se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 1 300 dolarů.