Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský -

10 důvodů, proč se třást na nový DV Mark Micro 50

Měl jsem k ruce Katanu od Bosse, Blacktar, Orange a další mazlíčky. Přesto jsem často zůstával u malé sto padesátky hybrida pro Franka Gambaleho. Klidně se na laciné italské tranzistory s lampovým předzesilovačem dívejte spatra. Když přesvědčivě nasimuluje lampu, zahraje naprosto cokoliv. Jeho menší bratříček Micro 50 by mohl taky.

Deatomizér, čtvrtá série.“ - „Jo, to si nechám líbit.“ - A hlučný cvrček.“ - „Hele, K., ale no tak! Ty máš deatomizér čtvrtý série a mně dáš tohohle malinkatýho broučka? Mám dojem, že to rozflákám!“ (Muži v černém)

1. Žádná garsonka se (na rozdíl od těch okolních) kvůli Micro 50 ještě nestala neobyvatelná. Váží sotva dvě kila a má rozměry 200 x 221 x 64mm. Stejně tak hlavičku dopravíte kdykoliv a kamkoliv i v emhádéčku.

2. Taky převeze on vás. Jako lampa totiž jen zní, poněvadž je to jádru tranďák s hodně velkým overdrivem. Moc se tedy nedivte, až budete u zkreslení hledat středy. Má je pouze čistý kanál, který po spuštění neustále běží.

3. Odpadá zdlouhavé nahřívání. Nebude ani nijak náchylný vůči otřesům.

4. Co má Micro 50 naopak navíc, je zabudovaný reverb a k němu ještě přední a zadní vstup pro celou smyčku dalších efektů.

5. Že umělý zvuk tranzistoru křiví ústa, láme vaz a vyvolává žaludeční křeče? Poslechněte si zboosterovanou etudu nejrychlejšího drtiče všech dob (podle Guitar One Magazine), a pak se projevte v diskuzi.

6. Čistý kanál si možná nepohrává s kadeřemi na vzrostlých lýtkách, ale zní zcela věrohodně.

7. Hlavu také napíchnete na sluchátka i reprák.

8. Zahrajete si na něj na obou stranách velké louže. Z 240 na 120V ho jednoduše přepnete i bez vnějšího transformátoru.

9. A pořídíte si ho za méně než osm tisíc.

10. Zkrátka lampový distortion SFX-04 Twin Tube Mayhem od Seymoura Duncana v roli předzesilovače není moc přesvědčivý. Hlavounovi podobnější Micro 50 už by tenhle bluf vyjít mohl.

Tagy DV Mark

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY