Mike Bordin

10 jedovatých slin do rockové pranice

O rockových fanoušcích se říká, že tvoří navzájem soudržnou a přátelskou komunitu. Platí totéž o rockových muzikantech? Ti se častokrát hašteří rovnou ve vlastní kapele, nezřídka se ale obouvají i do ostatních. Někdy žertem, jindy zcela vážně. Vybral jsem deset takových jedovatých slin.

1. Axl Rose (Guns N' Roses)

Nelze začít jinak, než člověkem, který urazil už kdekoho a stále v tom úspěšně pokračuje. Takto se kdysi (snad i trochu právem) opřel do zpěváka kapely Mötley Crüe, Vince Neila, který se navážel do kytaristy GN´R Izzy Stradlina: "Vince Neil by potřeboval pořádně nařezat prdel a ten, kdo to udělá budu já... Už se těším, jak se mu ta jeho plastická tlama propadne, až mu jí natáhnu!"

2. Mike Bordin (Faith No More)

Bubeník této druhdy veleúspěšné kapely se naopak takto nelibě vyjádřil o vlastním spoluhráči, kytaristovi Jimu Martinovi: "Začal jsem Jima nenávidět hned, jak k nám přišel a nic se na tom vod tý doby nezměnilo. Je to kripl, jde mu to moc dobře a má v tom dost dlouhou praxi!"


3. Sebastian Bach (Skid Row)

Další výtečník, který nikdy nejde pro ostřejší slovo daleko. Takhle si rýpnul do svého pěveckého kolegy Jona Bon Joviho, kvůli jeho neustále se měnící image: "Mám pocit, že by se Jon Bon Jovi měl konečně rozhodnout, co chce vlastně bejt. Je v mafii? Nebo je snad kovboj? Indián? Nebo je to profesionální boxer?"

4. Cronos (Venom)

I Cronos z blackmetalové legendy Venom je specialistou na velkohubá prohlášení. Tady je jedno z nich. "Nebohý" rádiový DJ asi nechtěl hrát jeho skladby: "Je tady jeden DJ, říká si Alan Robson. Jediný, co můžu říct, je, že až zbohatneme, abysme mu mohli platit účty za léčení, tak si ho pořádně podáme!"

5. Chuck Schuldiner (Death)

Přestože Chuck Schuldiner už bohužel mezi námi nějaký čas není a nikdy moc nepatřil mezi extrémní provokatéry, párkrát si i on nenechal ujít příležitost trochu upustit páru. Takhle se vyjádřil k odchodu jednoho člena své kapely: "Rick Rozz byl jako prasklá guma u auta. Vyměnili jsme ji a teď si to mastíme zase na plnej plyn dopředu. Kromě toho vypadal na pódiu jako tlustej červ. A já prostě nechci, aby byli na pódiu tři hubený maníci a jeden co vypadá jako buřt."6. Dave Mustaine (Megadeth)

Tenhle "zrzek" nemůže v našem výčtu chybět, neboť i z jeho úst se rockový svět dočkal již nejednoho kontroverzního výroku. V roce 1986 si ovšem vzal na paškál samotného tehdejšího prezidenta Spojených Států: "Podívejte se na Reaganovo jméno: Ronald Wilson Reagan, každý má šest písmen, to dává 666... samozřejmě nejsem tak blbej, abych tvrdil, že je Antikrist, ale člověk by se nad tím měl zamyslet, nebo né?"

7. Joe Perry (Aerosmith)

Kdysi si se Steven Tylerem přezdívali "Toxic Twins", pak se zase nějaký čas hádali a teď? Kdo ví... Každopádně tenhle výrok nemyslel Joe Perry asi příliš vážně a šlo spíše o přátelské rýpnutí: "Nelíbí se mi, jak mi Tyler vždycky volá ráno, když ještě spím! Heleďte, já si ho strašně moc vážím, ale musí stát nejmíň pět metrů vode mě!"


8. Scott Ian (Anthrax)

Kytarista jedné z nejslavnějších thrash metalových kapel v jednom z rozhovorů pro magazín Kerrang! vysvětlil, v čem spočívá odlišnost Anthrax od jejich souputníků: "Humor - to je to co nás odlišuje od zbytku hardcorový a thrashový scény. Stačí, když se podíváte na fotky všech těch hardcorových kapel - stojí tam, jako kdyby měli v prdeli zaražený tága!"

9. Anthony Kiedis (Red Hot Chili Pepppers)

O řevnivosti mezi RHCHP a skupinou Faith No More se šuškalo mnohé. Zpěvák Anthony Kiedis v jednom rozhovoru zase přilil trochu oleje do ohně: "Můj bubeník tvrdí, že jednou unese Mika Pattona, oholí mu vousy a uřízne jednu nohu. Prostě aby si už konečně mohl najít svůj vlastní styl!"

10. Roddy Bottum (Faith No More)

I přesto, že kapela Faith No More v dobách největší slávy absolvovala společné světové turné právě jako předkapela Guns N´Roses, nebránilo to jejich klávesákovi Roddymu v malém dloubnutí do tábora GN´R, kteří tehdy skutečně expandovaly v megakapelu: "Jsem pořád víc znechucenej z toho, kdo jsou Guns N´Roses. Je tam Dizzy a Izzy a Lizzy a Tizzy, Gilby a Giddy... do prčic, na jevišti žesťová sekce, dvě zpívající holky, dva klávesáci, pilot, basketbalovej kapitán, několik automechaniků..."

Cronos (Venom)
Steven Tyler a Joe Perry
Axl Rose
Tagy: