Přejít k hlavnímu obsahu
Martin Hošna - St, 09.04.2014 - 09:00

10 nejlepších hardrockových dvojic: finální pětka

Tyhle tváře rozeznáte na míle daleko. Nejen že mají charismatické vystupování a vzájemně se doplňují na pódiu, ale onu pověstnou chemii uplatňují především v komponování. Některé z nich pohromadě s největší pravděpodobností asi už neuvidíte, rozhodně ale patří k těm, co se rozhodně zapsali do rockové historie. O kom je řeč? Pojďme si dokončit první díl, kde už byla řeč o těchto dvojicích: Brian Johnson & Angus Young (AC/DC), Steven Tyler & Joe Perry (Aerosmith), Axl Rose & Slash (Guns N´Roses), Ozzy Osbourne & Tony Iommi (Black Sabbath) a Freddie Mercury & Brian May (Queen).

5. Bono & The Edge (U2)

Tohle nikdy neskončí. Bonovo modlitební herectví a zvonivá kytara The Edge plní fotbalové stadióny již přes 30 let. Je jisté, že tady se poslání s populární hudbou dokonale spojilo.


4. Roger Daltrey & Pete Townshend (The Who)

Doplňují se opravdu ve všem. Townshend je geniální skladatel, který se nebojí jak tradičních rockových šlágrů, tak složitých oper. Daltrey je pro změnu opravdový frontman, odchovaný 60. a 70. léty. Zatímco kytarové riffy rozvášňují publikum, vokální akrobacie předvádí nezpochybnitelnou show.


3. David Lee Roth & Eddie Van Halen (Van Halen)

Přestože fanoušci Van Halen jsou rozděleni v tvrzení, jestli byli Van Halen lepší s Davidem Lee Rothem nebo Sammym Hagarem, pravdou zůstává, že duo Diamond Dave & EVH je charismatickou značkou tohoto teatrálního rocku. Virtuózní rockové hraní spolu s ječivým výkonem a nezaměnitelným jevištním vystupováním se stalo poznávacím znamením hard rocku, přestože o kamarádství se zrovna mluvit nedá.


2. Robert Plant & Jimmy Page (Led Zeppelin)

Hardrockoví bohové sestoupili na zem. Charismatická vokální aura Roberta Planta se zkombinovala s unikátní všestrannou hrou Jimmyho Page a výsledkem je esence toho nejčistšího rocku, co tu kdy byl. Monstrózní riffy a podmanivý vokál jsou vrcholem 70. let.


1. Mick Jagger & Keith Richards (Rolling Stones)
Tohle je pravý sex, drogy, rock´n´roll. Na rozdíl od uhlazených medvídků Beatles již od začátku tahle dvojice předváděla, co to znamená být rockovými hvězdami se všemi jejich manýry. Atmosférický blues rock už oslavil 50 let své existence a s ním i celá rock&pop music. Glitter Twins byli u toho, kdy to začalo, a s nimi to rozhodně neskončí. Rozjeli vlak, z něhož nejde vyskočit.

Tagy top 10 nejlepších hardrockových dvojic
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY