Přejít k hlavnímu obsahu
Foto: Andre Kunz, Creative Commons
Foto: Andre Kunz, Creative Commons
JTK - Čt, 13.11.2014 - 12:00

10 tipů, jak obdarovat nehudebníka sexy hudebním nástrojem

Proměnit své blízké v hudebníky je ambiciózní plán. Jenže chcete zase kupovat kolínskou nebo věci, které nikdo ani neocení? Možná se ještě budete divit. Nejdřív budou mít v hudebním nástroji sexy parťáka. Ten je ale hned tak neomrzí. Postupně bude rozvíjet jejich ducha, podněcovat kreativitu a tříbit jejich vkus. A najednou... Máme pro vás několik tipů, s jakým hudebním nástrojem začít.

1) Akustická kytara

Začněme tím, co napadne každého asi jako první. Proč? Protože je to prostě nejoblíbenější hudební nástroj na světě, na který se může naučit opravdu každý. Dnes už seženete kvalitní akustickou kytaru za méně než 3 tisíce. Nejlevnější modely se pohybují už za něco málo přes tisícovku. Takže trsátko a první hrábnutí do pořádných kovových strun může začít.

2) Klasická kytara

Prostřednictvím klasické kytary můžete skvěle přivést k muzicírování své děti. Jednotlivé velikosti jsou totiž odstupňované podle věku, takže se jim na nástroj bude hrát pohodlně. Navíc struny na klasické kytaře jsou nylonové, takže je první kroky s nástrojem nebudou bolet.

3) Ukulele

Hitem poslední doby je jednoznačně ukulele. Naučíte se na něj za chvíli, můžete ho nosit všude s sebou, seženete ho za méně než tisícovku a hrát na něj je totálně sexy.

4) Akustická baskytara

Nejlepší v posteli jsou prý basáci. Proč tedy nemít jednoho doma? S akustickou baskytarou zažijete spoustu zábavy.

5) Cajon

Chcete darovat něco netradičního? Cajon vypadá skvěle v každém interiéru, poslouží i jako alternativní stolička a hlavně je to super perkusní nástroj.

6) Boomwhackers

Máte rádi skupinovou zábavu? Pak doma potřebujete Boomwhackers. Tento nástroj na pomezí perkusí a melodického nástroje je totální hitovka.


7) Hand pan

Pokud má někdo ve vašem okolí blízko k ezoterice a magii, pak potřebuje Zenko Zen. Pomocí tohoto Hand panu vykouzlíte neskutečné zvuky.

8) Harmonika

Proč ne, harmoniky se vracejí do módy. Navíc se tenhle tradiční nástroj může začít učit opravdu každý.

9) Kazoo

Kazoo je celkem správná úchylárna a ideálně se hodí jako doprovod třeba ke hře na kytaru. Proč ji nevyzkoušet, když stojí pouze 3 pětky.

10) Dulcimer

Nesmíme zapomenout na dulcimer! Hrát na tenhle neobvyklý nástroj je naprosto snadné. Sám je totiž naladěný do akordu, takže po něm stačí jezdit prstem a hrajete. Cenově vás úplně nevysaje a vy darujete opravdu cool dárek.Co vy, souhlasíte, že hudební nástroj je jediný pořádný dárek? Který z nich byste darovali vy? Příště se mrknem na elektrické nástroje.

Tagy jak na to
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY