Přejít k hlavnímu obsahu
Aaron Spears, zdroj: YouTube
Aaron Spears, zdroj: YouTube
redakce -

25 festiwallových zářezů: workshopy, které vás posunou dál

Pokládáme za velkou čest, že náš magazín Frontman zaštiťuje workshopy, které se 7. až 9. září konají na Music Festiwallu v pražských Modřanech. Pokud jste se jimi z nějakého důvodu dosud nezabývali, zbystřete. Nalejvárna v takovém rozsahu se bude opakovat nejdřív za rok. Většina workshopů je zdarma a bez registrace, s výjimkou těch nejpremiovějších. Tohle je akce, na kterou hudebníci dlouho čekali.

Čtveřice workshopů se vstupenkou a registrací

Pouze se vstupenkou se dostanete na workshop s fantastickým bubeníkem Aaronem Spearsem. Načerpat know-how můžete od hráče, který spolupracuje s takovými jmény jako Usher, Lil Wayne, Alicia Keys a dalšími. Zpoplatněný je i workshop s varhaníkem Ondřejem Pivcem, který je aktuálně patrně nejúspěšnějším českým hudebníkem mimo ČR.

Kytarista Doyle Dykes vám pak na svém workshopu představí spoustu herních triků a seznámí vás s nejoblíbenějšími modely kanadského výrobce kytar Godin a zápisné je nutné zaplatit také za speciální DJ workshop o integraci analogového komponentu do digitálního světa, který připravuje český producent Rido.


Trio workshopů zdarma, ale s registrací

Počtem posluchačů omezený je workshop Rabea Massaada se zesilovači Katana a BOSS pedálboardem. Toto nahlédnutí do zákulisí dílny skupiny Toska bude přínosem pro milovníky tvrdších a progresivních stylů i těch, co by si rádi zapojili krabičky BOSS do nekonečné po sobě jdoucí řady.

Setkat po registraci se můžete také s Michaelem Schackem, špičkovým belgický bubeníkem a milovníkem elektronické hudby, který kombinuje hru na elektronické bicí (Roland TD-50) s elektronickými smyčkami, samply (Roland SPD-SX) a vytváří tak energií napumpovanou elektronickou show. Jeho workshop bude zaměřený na téma Push your drumming, tedy posuňte vaši hru na bicí dopředu.

Do hudební kuchyně jedné z našich nejlepších koncertních kapel minus123minut můžete se Zdeňkem Bínou. Se svou kapelou vám ukáže, jak vznikají skladby plné improvizace a mistrovského ovládnutí jednotlivých nástrojů.


Osmnáctka workshopů zdarma a bez registrace

Mezi volně přístupné workshopy patří všechny ostatní. Klávesista Martin Kryštof Kroupa na svém workshopu představí klávesy Roland RD-2000 s novou verzí softwaru 1.5 a syntezátory Roland System-8 a JUNO-DS Version 2 a jejich pokročilé užívání v různých hudebních žánrech.

Producent a rapper kapely B.U.M. Jan Graves Krčmář během svého workshopu představí progresivní a populární nástroje švédského výrobce Teenage Engineering (TE OP-1 a tzv. „kalkulačky“). Dozvíte se, jak tyto zázračné mašinky fungují, co se stane, když je spolu propojíte a jak pomocí nich vytvořit elektronickou hudbu profesionální úrovně. Workshop doplní také freestyle rapper MC Metoděj.

Rony Janeček patří mezi nejtalentovanější kytaristy nastupující generace. Na svém workshopu, který bude úzce souviset s kytarami PRS, vám předvede spoustu osvědčených tipů a zajímavých technik, které uplatníte zejména v rockové a progresivní hudbě.

Syntetizátory, moduláry a podobná zařízení pro produkci elektrické hudby od českého výrobce Bastl Instruments poznáte během jejich speciálního workshopu. Budete mít i možnost vyrobit si vlastní modulár na pájecím workshopu.


Workshop Jansena Presse bude věnovaný výhradně legendárním kytarám Gibson a zákulisí jejich výroby, na workshopu Thorstena Bauera o kytarách ESP zase zjistíte, proč je tato značka oblíbenou volbou spousty progresivních kytaristů. V solo workshopu se dostane také to, co se skrývá pod kapotami nástrojů úspěšné značky Ibanez.

Maďarské perkusní Thunder duo, jehož členy jsou Gabor Dornyei a Kornel Horvath, vám na svém workshopu ukážou, jak pomocí bicích a perkusí dosáhnout zajímavých funky groovů, divokých sól, originálních rytmických patternů a spousty dalšího. Hromadnému workshopu na perkusivní nástroje se bude zase věnovat Miloš Vacík.

Kontroverzní zvukař Michal Samiec (minus123minut, Jana Kirschner, Pražský výběr...) probere ze zvukařského pohledu nejčastější chyby a neduhy kapel při nastavování pódiového zvuku. Jeho workshop se bude týkat i témat jako jsou přípravy na koncert, zvuková zkouška a co dělat během a těsně po koncertu, aby byla vaše show top.

Dostane se ale také na bolestný střet byrokracie a umění. Témata jako OSA, Intergram, práva, co, jak, jsou důležitá pro spoustu hudebníků. Pojďme si v tom úředničení udělat jednou provždy jasno během semináře SAI – kolektivní správce.

Přelomové podalboardy NEXI zjednodušují život všem kytaristům, kteří používají efektové krabičky. Během tohoto workshopu Rona Huisena zjistíte jak. Na workshopu se zástupcem značky Novation se zase naučíte používat nástroje tohoto výrobce během vašich živých vystoupení. Nástroji Novation vás provede specialista ChrisCalcutt.

Voxel je hudebním fenoménem současnosti – podařilo se mu propojit hudbu s youtubingem lépe než komukoliv jinému na české scéně. Jeho workshop se bude týkat témat propojování hudebního světa se světem sociálních sítí.

Stačí to? Myslíme si, že z této nálože se každému muzikantovi musí zatočit hlava. A to ještě řada akcí po zveřejnění tohoto článku přibude. Všechny aktuální informace o workshopech najdete zde.Těšíme se příští víkend!

Tagy Music Festiwall Aaron Spears Rabea Massaad Michael Shack

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY