Přejít k hlavnímu obsahu
Tomáš Hofer - Pá, 22.05.2015 - 09:00

3 ingredience, které s hudbou vytváří smrtící koktejl

Hudba patří k bezkonkurenčně nejlevnějším a časově nejméně náročným koníčkům. Stačí se pouze vyhýbat určitým konkrétním kombinacím aktivit. Je to jednoduché jako facka. Nevěříte? Věřte. Zcela zdarma poskytujeme stručný a jednoznačný seznam ingrediencí, které v kombinaci s provozováním hudby vytváří smrtící koktejl, jež všechny uživatele spolehlivě a poměrně velmi bolestivým způsobem sprovodí ze světa.

Rodina

Rodina sežere fakt příšerného času a taky neuvěřitelně moc prachů. Bydlení, dovolené, vánoční dárky, třídní schůzky, večeře ve dvou, rodinné oslavy. Každé volné místo v bytě je zaplněno prádlem, žehlícím prknem, učebnicemi a dalšími věcmi těch druhých. Děti rockera zásadně poslouchají hip-hop a jeho manželka je aktivní fanynka Toma Kluse. Novou kytaru opřenou o jediný volný kousek zdi právě srazil rodinný mazlíček s ošklivým křupnutím na zem. Není kde hrát. Pokud je kde hrát, tak to nikoho nebaví. Pokud to někoho nakratičko baví, tak to se dotyčný těsně po půlnoci právě vrátil z hospody a mastí úvodní riff z Master of Puppets na neztlumené kombo.

Práce

Práce je ingredience, které je třeba se při výrobě koktejlu velmi důsledně vyhýbat. Půl dne jste totálně mimo, zbytek strávíte cestou do a z. Výmluvy typu „kde si mám teda jako vydělat na nástroje“ jsou absurdní. Kromě koníčkářů ze segmentu majitelů a vedení velkých firem (kteří ale nehrají vůbec, bo není kdy) neznám nikoho, kdo by si za vydělané peníze koupil to, po čem skutečně touží. Práce spolehlivě vysaje zbytky vaší energie a kreativity. Poctivě pracující hudebníci jsou například velmi dobře poznat v době zkoušení, protože se ve zkušebně nenachází. Na koncertu se pak ale většinou bohužel nachází.

Partneři, přátelé a známí

Výrazně chuťově demotivační přísady. Asi tak 20 vteřin po sdělení typu „heč, já hraju v kapele“ nadzvednutá obočí poklesnou, protože kapelu neznají a nikdy ji neslyšeli nebo ji naopak již slyšeli. Váš koníček je nezajímá, protože jste v něm buďto moc dobří nebo moc špatní. Úplně nejodpornější kategorií přátel jsou ti vaši fejsbůkoví. Všichni vás mají rádi, skoro všichni se zúčastní, těch pár zbylých možná přijde, ale vy stejně pak hrajete jen pro znuděného zvukaře a už vás sem nikdy nepozvou.

Jste-li svobodný, zázračně zbohatlý sociopat bez jakýchkoli závazků ve věku 8-16, případně 65 a více let, je pro vás hudba to pravé ořechové. Neváhejte a s chutí do ní!

Tagy humor
Jsem jedním ze zakladatelů Fair Price Music.)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY