Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský -

5 největších úletů letošního Brutal Assaultu


Černí vědí, že dramaturgové Brutal Assaultu rádi ty metaly odlehčují mimózními extrémy, protože – proč ne? Proč by i tady člověk nemohl klimbat u ambientního setu nebo zajít na taneční party. A které to letos mezi 8. až 11. srpnem vlastně budou?

1. Steve‘n‘Seagulls

Role rustikální řachandy na rychlou spotřebu se ujmou Štefan a jeho rackové. Ideální formát pro všechny, kteří se vidláckých coverů Slayerů, Metallicy nebo Gojiry nikdy nepřejí. Anebo doprovod pro pořádnou chlastačku.


2. HORSKH

Namoženému zátylku ulevit a jiné svaly naopak protáhnout by mohl set francouzského EBM projektu. Uvidí se, jak úspěšný bude tento pokus rozjet na metalovým fesťáku pořádnou taneční párty. Zatím se to moc nedařilo.


3. Mortiis

Krátké členství v blackových Emperor se stalo jízdenkou do Josefova pro norského specialistu na synťáky a ambient. Balzám na bolesti hlavy z všudypřítomných blastbeatů anebo taky hudební barbiturát. Těžko říct, ještě tu nehrál.


4. Perturbator

Naopak stálým hostem na Brutalu je pařížský producent James Kent, proto které je blackmetal taky už jenom minulost. Teď skládá synťákovou muziku inspirovanou kyberpunkem a osmdesátkovým brakem.


5. Laibach

„Jsme fašisti asi jako byl Hitler malíř.“ - Takhle dvojznačně legendární slovinská kapela a zároveň umělecké uskupení už téměř čtyřicet let odpovídá na obvinění z extremismu. Neomlouvá se, nevysvětluje, pouze totalitní vizuál dovádí ad absurdum. Divák nechť si to přebere.

Tagy brutal assault top five

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY