Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - St, 31.12.2014 - 09:00

8 nástrojů, které dominovaly roku 2014

Koncem roku má každý tendenci bilancovat. Proč tuto tradici nerozšířit i na hudební nástroje? Pojďme se kouknout na ty, které v roce 2014 kralovaly trhu.

Cestovní kytara

Hudebníci vždycky byli kočovným národem. I to je patrně jeden z důvodů, proč se tato cestovní kytara Washburn těšila v loňském roce takové oblibě. Je to po houslích jediný strunný nástroj, který se vám vejde do krosny. A kdo by chtěl balit holky na housle, že jo.

Dulcimer

No dobře, dulcimer se také vejde do krosny. Dulcimer je super, zvlášť když se vám nechce moc cvičit. Sám od sebe je totiž naladěný do akordu, takže po něm stačí jezdit prstem a ono to samo od sebe celkem pěkně hraje.

Ukulele

Vlastně i ukulele se vejde do krosny, ale o tom tenhle seznam není. Ukulele se po celý uplynulý rok stávalo absolutním hitem. A skvělou tečku za tím udělalo tohle dětské ukulele s motivy oblíbené a věčně nasáklé houby Spongeboba. Pokud jste dětem nedopřáli žádný hudební nástroj pod stromeček, možná byste to měli ještě napravit.

Line 6 Amplifi

Technologický vývoj se nevyhýbá ani kytarovým aparátům a AMPLIFi je toho důkazem. Jasně, konzervativci budou do smrti uctívat své Marshally (nic proti tomu), ale ovládat kompletně kombo tabletem a mít k dispozici více jak 200 efektů, zesilovačů a reproboxů, je prostě pecka.

Boomwhackers

Tenhle perkusní nástroj splnil sen všem milovníkům hromadné zábavy. Pokud sháníte něco, čím zabavíte více lidí najednou, pak Boomwhackers jsou jasnou volbou. Je to vlastně takový swingers nástroj.

Podstatná je hlavně radost. Tady společně s boomwhackers našly uplatnění i obyčejné kýbly...

Zenko Zen

Kdo ještě nenašel svůj Zen, stopro ho najde s tímto vyvolávačem Buddhy. Sednete si do tureckého sedu, začnete do toho lehce ťukat a zažijete nirvánu i bez toho, aby někdo pouštěl Smells Like Teen Spirit z vedlejšího pokoje.

Harmonika

I z harmoniky se zase začíná stávat kultík, a to nemusíte být ten špinavý a upocený týpek z toho klasického westernu. Když si koupíte nějaký ten set harmonik a rozhodíte je mezi své kámoše, tak sice budete každý hrát v jiné tónině, ale bude to podobná skupinová zábava jako s Boomwhackers.

DJ Gramofon

Pořádný gramofon nemusí být pouze objektem zájmu hipsterů z pražské náplavky. Toto "hnutí" sice bylo v uplynulém roce na výrazném vzestupu, nicméně budeme doufat, že tradiční gramofon se spíše znovu stává klasickým nástrojem DJjů.

Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY