Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 02.06.2015 - 00:01

AKG C314: přichází další nástupce legendárního mikrofonu C414

Renomovaný výrobce studiové techniky, rakouská firma AKG, zařadila do svého výrobního katalogu nový multifunkční kondenzátorový mikrofon s označením AKG C314. Novinka z profesionální C série konstrukčně vychází z legendárního modelu C414 a používá identickou pozlacenou membránu jako špičkový AKG414 XLS.

AKG C314 je vybaven low-cut filtrem s hraniční frekvencí 100 Hz (12 dB/oktáva) a disponuje možností nastavení celkem čtyř směrových charakteristik - kardiodou, rozšířenou kardiodou, všesměrovou a osmičkovou. Frekvenční rozsah činí 20Hz až 20kHz, citlivost je 20 mV/Pa a odstup signálu od šumu 88 dB.

Všestranný kondenzátorový mikrofon je osazen LED diodou indikující přebuzení, přepínačem útlumu -20 dB a napájení obstarává klasický phantom 48 V. Integrovaná kapsle je vybavena speciálním chráničem pro snížení nechtěných mechanických ruchů a rezonancí a mikrofon má dvojitou krycí mřížku zvyšující odolnost proti VF rušení.

Stejně jako velmi populární předchůdce C214 má i novinka o rozměrech 160x55x43 mm a váhou 300 g robustní a skvěle zpracovaný design z odolného materiálu. Součástí příslušenstvím je kovový kufřík, stojanový adapter AKG SA60, odpružený držák s kloubem a ochrana proti větru. Mikrofon bude vyráběn v černozlaté barevné kombinaci a v nabídce se objeví také sada pro stereo nahrávání.

AKG C314 je díky svému přesnému podání frekvenčních pásem, minimálnímu šumu a špičkovým parametrům s čistým a detailním přenosem určen především pro studiové použití, ale své místo si najde také na pódiu a to při snímání elektrických i akustických nástrojů, zpěvu nebo ambientu. Pokud vyžadujete univerzálnost a kvalitu, tak s AKG C314 nešlápnete vedle.

Tagy mikrofon
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY