Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 07.07.2017 - 00:01

Akustická basa Fender CB-60SCE

Do kategorie akustických baskytar Fender přibyl nový, finančně dostupný model nesoucí označení CB-60SCE. Nástroj s kompaktním tělem ve stylu Concert Bass Cutaway a kratší menzurou je osazen snímačem a kvalitní aktivní elektronikou s předzesilovačem firmy Fishman.

Zadní deska a luby korpusu z laminovaného mahagonu poskytují hřejivé a pevné basy s dostatečnou artikulací a horní ozvučnice z masivního smrku přispívá k frekvenční flexibilitě zvuku a potřebné rezonanci. Spodní výřez těla umožňuje pohodlnější přístup k vyšším polohám a rosetta s perleťovými výložkami je lemovaná ze spodní strany černým pickguardem.

Mahagonový krk s duální výztuhou a subtilnějším profilem “Easy-to-Play” převzatým ze série nástrojů Classic Design nese palisandrový hmatník s radiusem 12 palců a 22 vintage pražci. Délka menzury byla zkrácena na 32 palců (813 mm) a plastový nultý pražec má šířku 43 mm.

Struny jsou pomocí kolíčků ukotveny v kobylce s palisandrovou základnou a kompenzovaným sedlem a ladění obstarávají celokovové chromované strojky s uzavřenou konstrukcí. Elektronika sestává ze snímače Fishman doplněného preampem Fishman CD s dvoupásmovými korekcemi, potenciometrem celkové hlasitosti a chromatickou ladičkou. Basa je z továrny seřízena na struny Fender Phosphor Bronze Bass o síle .045 - .100.

Akustická baskytara Fender CB-60SCE je dodávána v černém nebo přírodním (Black / Natural) transparentním laku s lesklou úpravou a její cena se na evropském trhu pohybuje pod hranicí 300 eur. Pokud dáváte přednost klasické menzuře 34 palců tak Fender nabízí také dreadnought model CB-100CE (viz video) z identických materiálů a elektronikou Fishman Isys III.

Tagy Fender Fender CB-60SCE
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY