Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 31.01.2019 - 07:00

Akustická komba AER Compact 60 ze série IV

Značka AER patří k předním výrobcům ozvučovacích systémů pro akustické nástroje a jejich produkty využívá řada špičkových muzikantů včetně kytaristů Tommyho Emmanuela, Erica Johnsona, Monte Montgomeryho, Johna Oatese nebo Jerryho Douglase. Německá společnost nyní přichází na trh s inovovanou edicí komb pro akustické kytary nesoucí označení Compact 60 IV.

Novinkovou sérii tvoří vylepšený model Compact 60 IV, který je nabízen i ve speciálních verzích s dubovým skeletem v bílém, červeném nebo leskle černém provedení a standardní varianty s kabinety z březové překližky o síle 12 mm lze kromě klasického černého nástřiku pořídit i v šedé či zelené barvě.

Především do menších prostor a tomu odpovídající pódia je určen model Compact 60 IV Slope se šikmou čelní ozvučnicí, takže výsledný zvuk vám nepůjde do nohou, ale i ve stísněných podmínkách bude optimálně směrován a zajistí pohodlný odposlech nástroje. Pro fanoušky kytarového mága Tommyho Emmanuela firma připravila také jeho signovaný aparát Compact 60 TE IV.

Všechny modely disponují dvoukanálovým preampem se samostatnými gainy. První kanál (kytara) s třípásmovými korekcemi je osazen jackovým vstupem s přepínačem citlivosti a frekvenčním modem Colour, zatímco druhá větev s ovladači basů a výšek a kombinovaným jack/XLR konektorem zvládne linku nebo mikrofon.

Nechybí digitální efektová sekce s potenciometry Pan, Level a rotačním spínačem se 4 mody (2x reverb, delay – max. 320 ms, chorus). Ovladač Master volí celkovou hlasitost koncového stupně o výkonu 60 W připojeného k osmipalcovému reproduktoru s duální membránou a impedancí 4 ohmy.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro linkový XLR DI výstup se switchem Pre/Post FX, send/return efektové smyčky, jackový line out, phantomové napájení 9V pro kanál 1, zdířky footswitche, sluchátek, tuneru a minijackový Aux In s vlastní hlasitostí. Specifikace modelu Compact 60 TE IV jsou téměř totožné s předchozími popisovanými verzemi, výjimkou je především softwarová modifikace efektové jednotky, u níž byl lehce upraven režim delaye.

Čtvrtá generace akustických komb AER Compact 60 je už dostupná také na českém trhu, kde se ceny jednotlivých verzí (včetně polstrovaného obalu) pohybují v následujících relacích: Compact 60 IV (Black, Grey, Green) – cca 26 800 Kč, Compact 60 TE IV – cca 32 000 Kč a limitované série Compact 60 IV (Oak – Black, Red, White) – cca 33 000 Kč.

Tagy AER AER Compact 60 IV
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY