Komba Fender Acoustic 100 a 200

Po modelech akustických komb Acoustic SFX a Pro přichází firma Fender na trh s designově obdobně koncipovanou dvojicí tranzistorových komb Acoustic 100 a Acoustic 200 lišící se výkonem koncového stupně, velikostí a počtem reproduktorů. Obě verze disponují identickým preampem, kvalitní efektovou jednotkou, technologií Bluetooth a stylovým skeletem z lehké, ale masivní ohýbané překližky.

Dvoukanálový předzesilovač umožňuje díky kombinovaným XLR/jack vstupům zapojení mikrofonu a nástroje, každý kanál je vybaven vlastní hlasitostí třípásmovými korekcemi, tlačítkem pro obrácení fáze, encoderem FX Select pro výběr efektů a potenciometrem FX Level. Pro připojení externího zdroje audio signálu je zde minijackový Aux In a nechybí sluchátkový výstup ve stejném formátu.

Na výběr je celkem osm efektových režimů - reverby typu room a hall, emulace páskového echa, delay, chorus, vibratone a kombinace delay + chorus nebo delay + reverb. Na zadní straně šasi je kromě síťového spínače umístěn, USB konektor, vstup pro čtyřpolohový footswitch volící efekty, tap tempo apod. a dvojice symetrických XLR Line Out výstupů.

Model Acoustic 100 s výkonem 100 W, rozměry 470 x 235 x 355 mm a váhou 8 kg je osazen jedním osmipalcovým širokopásmovým reproduktorem Full-Range Whizzer Cone, zatímco koncový stupeň větší verze (470 x 241 x 406 mm, 10.4 kg) poskytuje výkon 200 W, je vybaven dvojicí reproduktorů a navíc má v zadní desce integrován výklopný stojan umožňující detailnější poslech.

Akustická komba Fender Acoustic 100 a 200 představují flexibilní aparáty pro ozvučení zpěvu a akustického nástroje se snímačem, většina hráčů ocení také nezávislé efektové jednotky s dozvuky a modulacemi a moderní konektivitu v podobě bezdrátového Bluetooth. Oba modely jsou v současné době dostupné na českém trhu, kde se jejich ceny pohybují okolo cca 10 300 Kč za verzi 100 a asi 16 600 Kč v případě dvousetwattové varianty.