Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 23.10.2017 - 08:00

Akustická Yamaha LJ16BC Billyho Corgana

Billy Corgan, kytarista a frontman chicagské alternativně-rockové party Smashing Pumpkins, se spojil s japonskou Yamahou a vývojáři firmy mu podle jeho specifikací postavili signovaný model akustické kytary Yamaha LJ16BC, která konstrukčně i designově vychází z verze LJ16 A.R.E. Stejně jako v případě předlohy byl i u Corganova modelu použit speciální výrobní proces, díky němuž dosahuje i nový nástroj podobných zvukových kvalit jako starší a dobře vyhraná kytara.

Korpus tvaru Medium-Jumbo má zadní desku a luby z palisandru, hřejivý rezonanční tón dodává tomuto modelu horní ozvučnice z výběrového masivního smrku Engelmann ošetřeného technologií A.E.R. a speciální žebrování zajišťuje zvuku jasné výšky a plné, pevné basy, charakteristické pro sérii LJ.

Krk lepený kvůli maximální stabilitě z 5 kusů mahagonu a palisandru nese ebenový hmatník s radiusem 400 mm, dvacítkou středně silných pražců a TUSQ ořechem s šířkou 44 mm. Rosetta má abalonové intarzie, hrany těla a hmatníku zdobí výložky a na hlavici najdeme kromě firemního loga také oblíbený Corganův motiv znázorňující přeškrtnutou nulu.

Kobylka s ebenovou základnou, kompenzovaným TUSQ sedlem a roztečemi strun 11 mm je netradičně vybavena bronzovými kotvícími kolíčky a ladění obstarávají luxusní strojky Gotoh. Nástroj je vybaven pasivním ozvučovacím piezo systémem SRT Zero Impact Passive Pickup minimalizujícím negativní dopady na výsledný zvuk.

Signovaná akustika Yamaha LJ16BC v lesklé povrchové úpravě Natural bude vyrobena v limitované edici čítající pouhých 150 kusů a v českých obchodech bude novinka dostupná koncem října za cenu okolo 28 000 Kč včetně pevného pouzdra.

Tagy Yamaha Billy Corgan Yamaha LJ16BC
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY